Türkiye'den 'Yemen' uyarısı

Yemen’de bulunan Türk vatandaşlarından mücbir sebebi olmayanların bu ülkeden ayrılmaları konusunda Dışişleri Bakanlığı uyarıda bulundu.

Türkiye'den 'Yemen' uyarısı
Vatandaşların Yemen'den ayrılmalarının 27 Ağustos ve 30 Eylül tarihlerinde yapılan açıklamalarda tavsiye edildiği hatırlatan Dışişleri Bakanlığı zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri uyarısında bulundu.

Açıklamada, Yemen’deki iç gelişmelere bağlı olarak, kamu düzeni ve güvenlik durumundaki olumsuzlukların sürdüğü belirtilerek, ülkede hükümet boşluğunun doğduğu aktarıldı. Toplumsal Olayların ve Gösterilerin meydana geldiği kaydedilen açıklamada, asayiş ile ilgili olayların artması ihtimalinin mevcudiyeti ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Mevcut şartlarda, halen Yemen’de bulunan vatandaşlarımızdan mücbir sebebi olmayanların bu ülkeden ayrılmaları ve vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir. Yemen’den ayrılmak isteyen vatandaşlarımızın, THY dahil halen devam eden tarifeli uçuşlarla ülkeden çıkışları mümkündür. Yemen’de bulunan vatandaşlarımız, aşağıda irtibat bilgileri kayıtlı Sana Büyükelçiliğimiz ile Bakanlığımızın Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne başvurabilirler:

T.C. Sana Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi Adres: P.O. Box. 18371, Behind Hadda Hotel Sana'a, Yemen Tel: +967 1 432 890 (6 hat)
E-posta: embassy.sanaa@mfa.gov.tr, Konsolosluk Çağrı Merkezi Tel: +90 312 292 29 29." 
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327