TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FUAR KOMPLEKSİ İZMİR’DE AÇILIYOR

Türkiye’nin en büyük fuar kompleksine kavuşmasına az bir zaman kalan İzmir, fuarcılık heyecanını Ege’ye taşıdı. Nisan ayında düzenlenecek Olivtech ve Ekoloji İzmir fuarları öncesinde Ege’deki sanayi ve ticaret odaları ile borsa başkanları,...

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FUAR KOMPLEKSİ İZMİR’DE AÇILIYOR
Türkiye’nin en büyük fuar kompleksine kavuşmasına az bir zaman kalan İzmir, fuarcılık heyecanını Ege’ye taşıdı. Nisan ayında düzenlenecek Olivtech ve Ekoloji İzmir fuarları öncesinde Ege’deki sanayi ve ticaret odaları ile borsa başkanları, Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir araya geldi. Bugüne dek alan yetersizliği nedeniyle büyüme potansiyelini değerlendiremeyen Marble ölçeğinde çok sayıda lokomotif fuarı kente kazandırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Nisan ayındaki Olivtech ve Ekoloji İzmir fuarları için şimdiden kolları sıvadı. Bu iki önemli fuarın çıtasının yükseltilmesi için bölge ekonomisine yön veren kuruluşların da devreye girmesini isteyen Başkan Aziz Kocaoğlu, Ege Bölgesi’ndeki sanayi ve ticaret odalarıyla borsaların başkan ve yöneticileriyle bir araya geldi. Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki toplantıda konuşan Başkan Kocaoğlu, Fuar İzmir’in açılışının dünya çapında bir büyüklüğe ulaşan Mermer Fuarı ile yapılacağını hatırlatarak, “Bu fuar kompleksi için şu ana kadar 400 milyon TL harcandı. Ulaşımı sağlayacağımız monoray projesi ve diğer maliyetlerle birlikte 550-600 milyon TL harcamış olacağız. Desteğiniz hem sizlere hem üyelerinize kazanç olarak dönecek. İzmir ekonomisi güçlendikçe Ege Bölgesi de güçlenecek. Oluşacak bu fırsattan tüm bölge insanının, üreticilerin ve onların bağlı olduğu kuruluşların istifade etmesini istiyoruz” dedi.
TÜRKİYE’NİN DEĞİL AVRUPA’NIN DA EN BÜYÜKLERİNDEN BİRİ
İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri (İZFAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ da toplantıda bir sunum yaparak hem Fuar İzmir’i tanıttı, hem yeni alanında ilk kez düzenlenecek Olivtech ve Ekoloji İzmir fuarları hakkında bilgi verdi. Fuar İzmir’in 330 bin m² alanıyla sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük fuar merkezleri arasında yer alacağını belirten Tunçağ, birlikte gerçekleştirilecek Olivtech ve Ekoloji İzmir fuarları için toplam ayrılan alanın bir önceki yıla göre iki kattan fazla büyüdüğünü söyledi. Tunçağ, İZFAŞ olarak Brezilya, Çin, Japonya ve ABD gibi ülkelerden alım heyetleri getirilmesi için temaslar yürüttüklerini de dile getirdi. Olivtech Fuarı, geçen yıl Kültürpark’ta 7 bin 200 metrekare alanda düzenlenmişti, bu yıl 12 bin metrekarelik özel holde ziyaretçileriyle buluşacak. Ekoloji İzmir’in alanı ise yeni fuar merkezi ile birlikte yaklaşık 3 kat büyüyor ve 4 bin metrekarelik alandan 11 bin 500 metrekarelik özel tasarımlı fuar holüne taşınıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327