Türkiye’nin Kardeşliği İçin Söylediler

Türkiye’nin 81 ilinden birer sanatçı ‘Mozaik Türkiye’nin Kardeşliği’ projesi kapsamında Gaziantep’te sahne aldı.Gaziantep Sanatçılar Derneği tarafından düzenlenen projede, Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alan 81 sanatçı,...

Türkiye’nin Kardeşliği İçin Söylediler
Türkiye’nin 81 ilinden birer sanatçı ‘Mozaik Türkiye’nin Kardeşliği’ projesi kapsamında Gaziantep’te sahne aldı.
Gaziantep Sanatçılar Derneği tarafından düzenlenen projede, Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alan 81 sanatçı, kendi yörelerine özgü farklı sesler ve farklı dillerde birlik, beraberlik, kardeşlik amacıyla türküler seslendirdi.
‘Mozaik Türkiye’nin Kardeşliği’ projesiyle Türkiye’de yaşayan bütün insanların kardeşliğine vurgu yapıldı ve Anadolu insanın tek yürek olduğu ana tema olarak işlendi. Proje kapsamında Gaziantep’in tanıtımı da yapıldı. Konsere katılan vatandaşla türküler eşliğinde gönüllerince eğlendi. Türkülere vatandaşlar ara sıra eşlik ederek ve alkışlarla katıldı.
Konsere Oğuzeli Kaymakamı Arif Gül, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu ve Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Erdoğan, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Organizasyonu gerçekleştiren Gaziantep Sanatçılar Derneği, 81 sanatçıya ve projeye destek veren kurumlara teşekkür belgesi verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327