Türkmenistan’da Serbest Bırakılan Polan Öğretmen Ziyaret Edildi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci ile parti yöneticileri, Türkmenistan’da serbest bırakılan öğretmen Haci Hamdi Hamit Polat’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.Türkmenistan’da...

Türkmenistan’da Serbest Bırakılan Polan Öğretmen Ziyaret Edildi
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci ile parti yöneticileri, Türkmenistan’da serbest bırakılan öğretmen Haci Hamdi Hamit Polat’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.
Türkmenistan’da Aşkabad Türk İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı sırada bir öğrenciyi dövdüğü iddiasıyla 20 Mayıs 2014’te tutuklanan ve 2 yıl hapse mahkum edilen Polat için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girmişti. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Erdoğan’dan gelen talep üzerine Polat’ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye’nin güçlü ve etkin bir devlet olmasına dikkat çekerek ‘’ Öğretmenimizin serbest hepimiz için çok sevindirici bir gelişme oldu. Memleketinden, ailesinden uzakta çok zor şartlar altında cezaevinde olmak kolay değil. Hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımız çok önemli bir hassasiyet gösterdi. Kendilerine bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz. Türkiye’nin etkin dış politikası, güçlü ve itibarlı bir devlet olması bu neticeyi olmamızda etkili oldu diye düşünüyorum. Gerçekten gurur verici bir durum. Değerli öğretmenimize ve ailesine bir kez daha geçmiş olsun diyorum’’ ifadelerini kullandı.
AK Parti İl Başkanı Tüfenkci de konuşmasında Polat öğretmenin serbest bırakılmasını sevinç ve gurur verici bir gelişme olduğunu ifade ederek, ‘’Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Göstermiş olduğu duyarlılık ile başta Polat hocanın ailesini olmak üzere Malatyalı hemşerilerimizi ve tüm Türkiye’yi gururlandırmıştır. Devletimizin vatandaşlarına sahip çıkması, onları gurbette unutmaması, ‘kendi başınızın çaresine bakın’ politikası gütmemesi Türkiye’nin son yıllarda tanıştığı bir durum. Bu kim olursa olsun vatandaşına sahip olması bakımından daha milliyetçi ve duyarlı bir Türkiye’nin manzarasıdır’’ dedi.
Tüfenkci, Polat öğretmenin durumuyla ilgili daha önce eşi ile görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek ‘’ Bizler öğretmenimizin durumuyla ilgili bilgi sahibiydik. Sayın Başbakanımızın Malatya’ya gerçekleştirdiği ziyarette de konuyu Başbakanımıza iletme fırsatımız oldu. Kendileri de bilgi sahibi olduklarını, ilgileneceklerini ifade ettiler. Hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkmenistan ziyareti esnasında temasları neticesinde öğretmenimiz serbest bırakıldı. Tekrardan kendilerine ve ailesine geçmiş olsun’’ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327