Tuşba Belediyesi Bazı Mahallelerde Çöp Poşetleme Sistemi Uygulamasına Geçti

Van merkez Tuşba Belediyesi, bazı merkezi mahallelerde çöp bidon ve konteynırlarını kaldırarak “Çöp Poşetleme Sistemi” (ÇPS ) uygulamasını hayata geçirdi.Tuşba Belediyesi, hem cadde ve sokakları çöp bidon ve konteynerlerinin işgalinden...

Tuşba Belediyesi Bazı Mahallelerde Çöp Poşetleme Sistemi Uygulamasına Geçti
Van merkez Tuşba Belediyesi, bazı merkezi mahallelerde çöp bidon ve konteynırlarını kaldırarak “Çöp Poşetleme Sistemi” (ÇPS ) uygulamasını hayata geçirdi.
Tuşba Belediyesi, hem cadde ve sokakları çöp bidon ve konteynerlerinin işgalinden kurtarmak hem de vatandaşlara daha temiz bir çevre ve yaşam alanını oluşturmak için örnek uygulamalarını tek tek hayata geçiriyor. Tuşba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, pilot bölge seçtiği Abdurrahman Gazi ve İstasyon mahallelerinde çöp poşetleme sistemini hayata geçirdi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tuşba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hakan Gündoğdu, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından yürürlüğe giren büyükşehir yasası ile birlikte mahalle statüsüne kavuşan tüm köylerde çöp toplama ve temizlik işlerinin belediye tarafından yapıldığını belirterek, “Bu uygulama ile birlikte toplam 67 mahallemizde temizlik hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir. Bütün muhtarlarımızla görüşülerek gerekli bilgileri verdik. Tüm mahallelerimiz için çöp toplama günleri belirledik ve mahallelerimizin durumlarına göre haftada birkaç gün gidilerek çöplerini alıyoruz. Tuşba ilçemizde sağlıklı bir yaşam adına 15 Ekim 2014 tarihinde itibaren İstasyon Mahallemizde ve 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren ise Abdurrahman Gazi Mahallemizde tamamen çöp poşetleme sistemine (ÇPS) geçtik. Halkımızın daha temiz bir ortamda yaşamasını hedefliyoruz. Bu uygulamamız ile sokaklarımız çöp bidonlarından ve pis kokulardan kurtuldu. Her gece 21:00 ile 04:00 saatleri arasında vatandaşlarımızın kapılarının önüne bıraktıkları çöp poşetlerini itina ile alıyoruz. Özellikle bu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın bu saatlere göre en saat 21.00 gibi çöplerini belirlediğimiz ve daha önce çöp bidon ve konteynırlarının olduğu yerlere bırakırlarsa tertemiz bir mahalleye sahip olacaklardır. Ayrıca Tuşba ilçemizde ki tüm okul, camii, külliye, taziye evleri ve toplu yaşam alanlarının çevre temizliklerini de biz yapmaktayız. Halkımızın daha hijyenik bir ortamda yaşayabilmesi için haftanın 7 günü ve 24 saatini esas alarak 7/24/365 sistemiyle hizmet vermeye devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327