Tuşba İlçe Müdürü Ceylani, Teog Sınavı Öncesi Öğrencilere Moral Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavların ilk oturumu yapılırken Tuşba İlçe Müdürü...

Tuşba İlçe Müdürü Ceylani, Teog Sınavı Öncesi Öğrencilere Moral Verdi
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavların ilk oturumu yapılırken Tuşba İlçe Müdürü Muhlis Ceylani, sınav öncesi öğrencilere moral verdi.
8. sınıfların liseye girişinde ilk aşama olan TEOG sınavı tamamlanırken, öğrencilerin kendi okullarında girdiği ve 2 gün süren sınavın 1. gününde Türkçe, matematik ve Din kültürü ve ahlak bilgisi sınavları yapıldı. 2. gün ise fen ve teknoloji, TC inkılâp tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları yapıldı. Her iki günde 3’er dersten ortak sınav olan öğrenciler, her ders için 40 dakika ter döktü. 20’şer soruluk sınav aralarında ise 30 dakika dinlenme arası verildi. Sınava başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler kabul edildi. İlk 20 dakika ile sınav bitimine 5 dakika kala öğrenciler dışarı çıkartılmayarak sınav bitimine kadar bekletildiler. Sınav alanlarını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, kendilerine bağlı okulları dolaşarak bina başkanlarından sınav hakkında herhangi bir aksaklık olup olmadığı hakkında bilgi aldıklarını söyledi. Sınav aralarında öğrenciler ile de sohbet eden Ceylani, sınav stresi yaşayan öğrencilere teselli vererek her zaman yanlarında olacaklarını söyleyerek kendilerine başarılar diledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327