Tüsiad’ın Yeni Başkanı’ndan İlk Mesaj

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) yeni başkanı Cansen Başaran Symes, genel kurulun ardından ilk mesajını verdi. Symes, “Sadece TÜSİAD’ın değil dünyada iş dünyasının işi zor. Dünyanın böyle zor bir döneminde...

Tüsiad’ın Yeni Başkanı’ndan İlk Mesaj
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) yeni başkanı Cansen Başaran Symes, genel kurulun ardından ilk mesajını verdi. Symes, “Sadece TÜSİAD’ın değil dünyada iş dünyasının işi zor. Dünyanın böyle zor bir döneminde hep birlikte TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi şekilde harmanlayarak bir iş yapmaya çalışacağız” dedi.
TÜSİAD’ın 45. Genel Kurulu, Four Seasons Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 176 oyun kullanıldığı genel kurulda, tek aday olan Cansen Başaran Symes, 174 oyla TÜSİAD’ın yeni başkanı seçildi. TÜSİAD başkanlığını Haluk Dinçer’den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu.
Başkan seçilen Symes, kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. Symes, “Bu kürsüyü sayman olarak kullanıyordum daha önce. İlk defa oylarınızla yönetim kurulunu temsilen buradayım. Takdir edersiniz ki hemen bu toplantının ardından yönetim kurulu olarak bir araya gelip, kendi aramızda görev bölümümüzü yapacağız. Öncelikle bütün üyelerimize şahane bir 2015 yılı diliyorum. Herkesin gönlündeki başarıların gerçekleşeceği bir yıl olmasını arzu ediyorum. Kimi telefonla aradıysam saat kaç olursa olsun, kime mesaj attıysam, kimden randevu istediysem çok seri halde oldu. Müthiş bir güç aldım yönetim kurulunu oluştururken. Bütün arkadaşlarım destek oldu, ne istediysem yaptılar ve bence şahane bir yönetim kurulu ortaya çıktı. Sizler de bunu oylarınızla desteklediniz. Müthiş bir enerjimiz var. Sizlerden ricam bu yönetim kurulunun enerjisini sizler de destekleyin. Yelkenlerimizi doldurun. Haluk’u dinlerken, arkadaşlar da söylüyor yeni döneme çok uzun bir liste verdi diye. Dolayısıyla işimiz tabii ki zor” dedi.
Sadece TÜSİAD’ın değil, dünyada iş dünyasının işinin zor olduğunu belirten Symes, “Bu TÜSİAD’a ve Türkiye’ye özel bir şey değil. Dünyanın böyle zor bir döneminde hep birlikte TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi şekilde harmanlayarak bir iş yapmaya çalışacağız. Onun için katkılarınız önemli. Buradan Davos’taki arkadaşlarımıza da selam yolluyorum. Dün akşamdan bu yana çok mesaj aldım Davos’tan. Birçok arkadaşımız orada. Ben yarı Davos’çuyum, aklımın bir kısmı da orada. Bir daha Davos’la bu toplantıları çakıştırmayacağız” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327