Tuvalette doğurdu çöpe attı

Konya’da hamile olan lise öğrencisi 16 yaşındaki Ş.Y., hastanenin acil servis tuvaletinde doğurduğu bebeğini çöpe attı. Durumu son anda fark eden yetkililer anne ve bebeğini tedavi altına aldı.

Olay, dün Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi tuvaletinde meydana geldi. İddiaya göre erkek arkadaşından hamile kalan Sağlık Meslek Lisesi 3’ncü sınıf öğrencisi Ş.Y., hamileliğini ailesi ve çevresinden gizlemeyi başardı. Hamileliği 9’uncu ayını dolduran Ş.Y. dün mide bulantısı ve bel ağrısı şikayetiyle hastaneye geldi. Bu sırada ağrıları artan Ş.Y., doktora muayene olmadan kadınlar tuvaletine gitti. Kabine giren Ş.Y. burada bebeğini dünyaya getirdi. Ş.Y., korkarak bebeğini poşete koyup tuvalette bulunan çöp kutusuna attı.

Bu sırada tuvalet önünde geçen hastane personeli, bebek ağlamasını ve annenin iniltilerini duyunca tuvalete girdi. Personel anneyi kanlar içinde kabinde, yeni doğan kız bebeğini ise yanında çöp kutusunda buldu. Bunun üzerine anne aynı hastanenin kadın doğum servisinde, bebek ise yeni doğan ünitesinde küvöze konularak tedavi altına alındı. 3.5 kilo ağırlığında olduğu belirtilen bebek ile annenin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Ş.Y.’nin, erkek arkadaşı 19 yaşındaki M.R.’den hamile kaldığı öne sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327