Tuzluca’da “öcalan’a Özgürlük” Standı Kuruldu

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İlçe Örgütü tarafından Abdullah Öcalan için imza standı açıldı.DBP Tuzluca İlçe Örgütü binası önünde açılan imza standına DBP ve HDP ilçe yöneticilerinin yanı sıra...

Tuzluca’da “öcalan’a Özgürlük” Standı Kuruldu
Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İlçe Örgütü tarafından Abdullah Öcalan için imza standı açıldı.
DBP Tuzluca İlçe Örgütü binası önünde açılan imza standına DBP ve HDP ilçe yöneticilerinin yanı sıra Tuzluca Belediyesi eş başkanları Mehmet Gültekin ve Neşegül Can da katıldı. Burada bir konuşma yapan Belediye Eş Başkanı Mehmet Gültekin, Abdullah Öcalan için açılan imza standına Azeri halkın da ilgi gösterdiğini belirtti. Gültekin, "Bu kampanyaya sadece Kürt halkının değil tüm kesimlerin ilgisi var. Özellikle de Tuzluca’da Azeri halkının dikkat çekici bir ilgisi var. Özelinde Türkiye olmak üzere tüm halklar barış ve huzur ortamının oluşmasını istiyor” dedi.
Kurulan satanda, bir hafta imza kampanyasının devem edeceği, ilçe genelinde 5 bin imza toplanması planlandığı belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327