Twitter çöktü mü?

Twitter’da dönem dönem meydana gelen “teknik sorun arızası” Bugün yine tekrarlandı. Twitter’a girmek isteyen kişiler “Teknik bir sorun var. Fark ettiğin için teşekkürler, bunu yakında düzelteceğiz ve her şeyi eski haline getireceğiz.” notu ile karşılaştı. Peki, Twitter neden açılmıyor?

Twitter çöktü mü?

Twitter’ın bir süredir sık sık yaşadığı teknik arıza 17 Nisan 2018 günü akşam saatlerinde bir kez daha tekrarladı. Facebok, Youtube ve Instagram’ın ardından dünya çapında en fazla kullanılan sosyal platformlardan olan Twitter’ın teknik arızasıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Öte yandan arızanın kısa süre içerisinde giderilmesi ve Twitter’a yeniden erişim sağlanması bekleniyor. 

TWİTTER NEDİR?

Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış "tweet" (Türkçe cıvıldama) adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal bir ağdır. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından Mart 2006'da oluşturulup Temmuz 2006'da kullanıma açıldı. 2013'te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve "internetin SMS'i" olarak tanımlandı.Mart 2016'da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327