Uğur Dershaneleri Öğretmenler Günü’nü Kutladı

Uğur Dershaneleri Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirdi.Uğur Dershaneleri’nin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği kutlama programı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel,...

Uğur Dershaneleri Öğretmenler Günü’nü Kutladı
Uğur Dershaneleri Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirdi.
Uğur Dershaneleri’nin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği kutlama programı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Eğitim Kurumları Genel Müdürü Lokman Durak ve çok sayıda öğretmenin katılımıyla gerçekleşti. 21. yüzyıl dünyasında yapılması gereken en önemli işin eğitim olduğunu belirten Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Bir öğretmen olarak, bir eğim girişimcisi olarak öğretmenlerin eğitim sektörü içerisinde varlığı en önemli kaynağımız, varlığımız ve dünyanın şekillenmesinde en önemli mimarımız. Bu vesile ile 21. yüzyıl dünyasının yapılması gereken iyi yapılması gereken en önemli işi eğitim ve biz bu işi öğretmenlerle yapıyoruz. Öğretmenlersiz bir eğitim kavramı asla ve asla düşünülemez. Dünyanın en önemli teknolojileri, dünyada ne kadar değer bulan alanlar varsa hepsinin kaynağı olan öğretmenlerimizi tabii ki bugün anmak belki de her gün anmak çok daha önemli bir kavram haline geldi. Bütün öğretmenlerin gününü kutluyorum bu vesile ile bütün Uğur Dershanesi’ndeki, Uğur Hazırlık Lisesi’ndeki ve ülkemizin her köşesindeki öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” diye konuştu.
“ÖĞRETMENLER ÜLKENİN AYDINLIK YÜZLERİDİR”
Öğretmenler Günü’nün dünyanın her yerinde kutlandığını belirten Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Lokman Durak, “Bizim öğretmenler günümüzün kaynağı 1928 yılının Kasım ayındaki Harf Devrimi’ne dayanır. İnsanlar okuma yazma bilmiyordu ve Harf Devrimi ile birlikte millet mektepleri kuruldu. Mustafa Kemal, millet mekteplerinin başöğretmeni seçildi ve ciddi bir okuma yazma seferberliği başladı. O günün anısına 1981 yılında bugünü Öğretmenler Günü ilan ettiler. Biz öğretmenler duygusal insanlarız ve her 24 Kasım’da yeniden heyecanlanırız. O günü yeniden yaşarız. Sonuçta bizim öğretmenlerimiz bu ülkenin aydınlık yüzleridir. O karanlıktan aydınlığa geçmiş dönemde olduğu gibi her dönemde öğretmenlerin çok büyük etkisi olmuştur. Yine öyle olacaktır. Öğretmenler milletimizi ve çocuklarımızı aydınlatmaya devam edecektir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330