Ukome Bilet Fiyatlarını Yeniden Düzenledi

Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME), aldığı bir karar doğrultusunda otobüs, dolmuş ve tramvayda bilet fiyatlarını yeniden belirledi.UKOME, kentteki Özel Halk Otobüsleri ve Umum Minibüs Esnaf Odası Başkanlığı’nın şehir...

Ukome Bilet Fiyatlarını Yeniden Düzenledi
Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME), aldığı bir karar doğrultusunda otobüs, dolmuş ve tramvayda bilet fiyatlarını yeniden belirledi.
UKOME, kentteki Özel Halk Otobüsleri ve Umum Minibüs Esnaf Odası Başkanlığı’nın şehir genelinde toplu taşıma ücretlerinde fiyat eşitsizliğinin haksız rekabet oluşturduğu yönündeki yoğun talepleri değerlendirdi.
UKOME, otobüsler arasındaki farkı ortada kaldırmak için yaptığı düzenleme ile daha önce özel halk otobüslerinde 1,50 TL olan öğrenci biletlerini 1,25 TL’ye indirdi. Büyükşehir Belediyesi otobüslerinde 50 kuruş olan öğrenci biletlerini ise, 75 Kuruş’a getirdi.
UKOME tarafından 2014-192 sayılı kararı ile uygun görüldüğü düzenlemenin 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren uygulamaya gireceği belirtildi.
Yeni tarifede toplu taşıma ücretleri araçların türlerine göre; özel halk otobüsü ve dolmuşlarda öğrenciler için ücret 1,50 TL’den 1,25 olurken, Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde öğrenci 90 kuruş, indirimli bilet 1,25 TL, tam bilet ise 1,60 TL oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hafif Raylı Sistem’de (tramvay) ise, öğrenci 75 kuruş, indirimli bilet 1,00 ve tam bilet 1,50 TL oldu.
Köy ve mahallelere çalışan (Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde) uygulanacak olan yolcu taşıma ücretleri ise, öğrenci 1,50 TL. indirimli bilet (öğretmenler ve 60 yaş üstü) 1.75 TL., tam bilet 2.25 TL oldu.
Yavuzeli ilçesine çalışan (Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsleri) yolcu taşıma ücretleri ise; öğrenci 2.00 TL, indirimli (öğretmen ve 60 yaş üstü) 2.50 TL, tam bilet 3.00 TL oldu.
HAVAALANI BİLETLERİ İNDİRİLDİ
UKOME, aldığı karar ile daha önce 5 TL olan havaalanı yolcu taşıma ücretini 4.30 TL’ye çekti. Havaalanı çalışan yolcu taşıma ücretlerinde, (Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerde) tam bilet 4,30 TL, çift kullanımlık manyetik bilet 4.30 TL oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327