Ukraynalı Sanatçı Syadrısty’nin Mikro Minyatür Sergisi Forum Kayseri’de Devam Ediyor

Forum Kayseri’de gerçekleştirilen ve Ukraynalı mikro minyatür ustası Mykola Syadristy’nin her biri Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiş eserlerinden oluşan sergi 24 Ağustos’a kadar ziyarete açık olacak.Kayseri ve çevre illerin alışveriş...

Ukraynalı Sanatçı Syadrısty’nin Mikro Minyatür Sergisi Forum Kayseri’de Devam Ediyor
Forum Kayseri’de gerçekleştirilen ve Ukraynalı mikro minyatür ustası Mykola Syadristy’nin her biri Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiş eserlerinden oluşan sergi 24 Ağustos’a kadar ziyarete açık olacak.
Kayseri ve çevre illerin alışveriş ve yaşam merkezi Forum Kayseri’de devam eden mikro minyatür sergisi, sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor. 6 Ağustos 2014 tarihinden bu yana Forum Kayseri’de devam eden sergide, dünyaca ünlü mikro minyatür ustası Ukraynalı sanatçı Mykola Syadristy’nin etkileyici eserleri yer alıyor. Yalnızca mikroskopla görülebilen ve her biri Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş eserler arasında, iğne deliğinin içindeki deve kervanından sivrisineğin iğnesinin ucundaki 6,5 milimetre çapındaki şemsiyeli kız minyatürüne, yarım haşhaş tohumu içinde kırlangıçlar ve yuvalar ile 203 detaydan oluşan 1,8 milimetre çapındaki yel değirmenine kadar birbirinden ilginç eserler yer alıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327