Ulaşım Zammına Alışveriş Arabalı Protesto

Adana’da öğrenciler, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nün (UKOME) yaptığı yüzde 35’lik zammının geri çekilmesi için alışveriş arabasıyla yürüdü.Aralarında öğrencilerin çoğunlukta olduğu...

Ulaşım Zammına Alışveriş Arabalı Protesto
Adana’da öğrenciler, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nün (UKOME) yaptığı yüzde 35’lik zammının geri çekilmesi için alışveriş arabasıyla yürüdü.
Aralarında öğrencilerin çoğunlukta olduğu Halkevi üyesi bir grup 5 Ocak Meydanı’nda toplandı. “Bakiyemiz yetersiz” ve “Bu zamlarla yaşanmaz” dövizleriyle donatılmış bir alışveriş ve üzerindeki bir öğrenci, arabayı iten arkadaşının da yardımıyla düdük çalıp çeşitli sloganlar atarak, geçtiğimiz günlerde ulaşım ücretlerine yapılan yüzde 35’lik zammın fahiş olduğuna dikkat çekti. Bu sırada çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleriyle grubun arasında, yolu kapattıkları gerekçesiyle gerginlikler yaşandı. Olaysız bir şekilde İsmet İnönü Parkı’na ulaşan grup burada bir basın açıklaması yaptı.
“NEDEN ALIŞVERİŞ ARABALARIYLA YÜRÜYORLAR DİYE KİMSE SORMUYOR”
Grup adına basın açıklamasını okuyan Emre Ersan Erbaş, “Bu insanlar neden alışveriş arabalarıyla yürümek zorunda kalıyor bunu kimse sormuyor. Otobüsle ulaşamazsak arkadaşlar, biz alışveriş arabalarıyla da gideriz okula. Bisikletle de ulaşırız. Yürürüz, sorun değil bunu yaparız biz halkız ama ulaşıma zam yapanlar, eğitimi paralılaştıranlar, sağlığı, ulaşımı paralılaştıranlar, insanların barınma hakkını elinden alanlar bunları anlayamıyorlar” diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından slogan atan grup, park çevresindekilere zamla alakalı bildiri dağıttıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327