Ülker'in reklam filmleri büyük tepki topladı!

Ülker'in reklam filmleri özellikle sosyal medyada büyük tepki topladı. Ünlü ürün markası Ülker'in sahibi Murat Ülker, Ülker'in yeni reklamı hakkında gerçekleştirilen FETÖ iddialarına yanıt olarak Twitter'dan açıklama yaptı. İşte Ülker'in 1 Nisan için hazırladığı 'Küçük kardeş olmak' etiketli reklam filmi ile ilgili yaşanan tüm gelişmeler...

Ülker'in reklam filmleri büyük tepki topladı!

Ülker'in 29 Mart tarihinde sosyal medya hesaplarından yayınladığı "Küçük Kardeş Olmak" reklamı, sosyal medya kullanıcılarının tepkisiyle karşılaştı. Söz konusu reklam filminde darbe ve suikast gibi imalarda bulunduğu iddia edilirken, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker açıklama yaptı.

Murat Ülker, Twitter hesabından, "Yurtdışındayım. Şimdi duydum. Haber verenlere teşekkürler. Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar. Milletimizin yanındayız" mesajını yayınladı. Murat Ülker'in açıklamasının ardından Ülker'in resmi hesabından yapılan açıklamada ise, "Bu masum şaka günü reklamını farklı noktalara çekenlerle ilgili tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı bildiririz" denildi.Reklam filmindeki suikast ve darbe imasının ardından vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Kısıklı'ya akın etti. Tartışmaların ardından sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ise, "Uyumuyoruz. Rehavete kapılmıyoruz. Ama paniğe kapılmadan, oyunları bozmanın yolunu da biliyoruz" dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ise reklam filmini, "Her bir karesi kan,tehdit&korku dolu haince hazırlanmış bu filmin hukuki,ticari&siyasi sonuçları olacaktır Milletimiz ihaneti asla affetmez" sözleriyle eleştirdi. Öte yandan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, reklam filmi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma ve inceleme başlattığını açıkladı.

ERDOĞAN'IN EVİNİN ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Ülker'in resmi twitter adresi üzerinden yayınlanan video reklamına tepki gösteren vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'da bulunan konutuna geldi. Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de burada vatandaşlarla bir araya geldi. Sosyal medya üzerinde operasyon yapılmak istendiğini ifade eden Külünk, "Bahsi geçen firmanın yönetici olan şahıs sosyal medyadan bir açıklama yapmış. Açıklama beni tatmin etmedi. Türkiye çocuk oyuncağı değil. Bu milletin psikolojisi kimsenin çocuk oyuncağı değil. Reklamı yayınla, bu milleti tehdit et, ondan sonra çık özür dile.  İstanbul'da Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlattı. Doğrunun ortaya çıkacağından şüphem yok. Sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla çok ciddi operasyon yapılmak isteniyor. Buna izin vermeyiniz. Çok dikkatli olunuz. Hassasiyetinizi kaybetmeyiniz.  Bu milleti 1 Nisan şakasıyla tehdit ederek boyun bükecek bir millet değiliz. Bu ülke bizim, bu vatan bizim, bu devlet bizim, bu cumhuriyet bizim. Bize kimse sömürge muamalesi yapamaz" şeklinde konuştu. Algı operasyonları milletin psikolojisinin yok edilmeye çalışıldığını vurgulayan Külünk, "İstanbul Emniyet Müdürümüzle görüştüm. Her şeyin sakin olduğunu, sıra dışı bir şeyin olmadığını ifade etti. Ankara'yı da takip ettim. Sıra dışı hiçbir gelişme yok.  Şuna dikkat edelim. Bu örgüt bu milletin psikolojisini yok etmek istiyor. Sosyal medya üzerinden algı operasyonlarımızla bu duyarlılığımızı eritmek istiyorlar. Bu ülkenin bir tane başkomutanı vardır, o da Recep Tayyip Erdoğan'dır" diye konuştu.

ÜLKER RESMİ HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI: HUKUKİ İŞLEM BAŞLATACAĞIZ

Üker firması da resmi hesabından açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: "1 Nisan kapsamında hayata geçirdiğimiz (küçük kardeş olmak' isimli kampanyamız maksatlı olarak farklı noktalara çekilmeye ve içinde olmayan anlamlar yüklenmeye çalışılmaktadır. Kampanyamız 1 Nisan kansepti kapsamında aile bireyleri ve özellikle kardeşler arasındaki tatlı rekabeti konu almaktadır. Sosyal medyada kast edilen hiçbir konuyla ilgisi yoktur, olamaz. Bu masum şaka günü reklamını farklı noktalara çekenlerle ilgili tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı bildiririz."

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327