Ülkü Ocaklarından Uygur Türklerine Destek İçin İmza Kampanyası

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’da katledilen Müslüman Uygur Türklerine destek olmak için basın açıklaması gerçekleştirdi.Lapseki Ülkü Ocaklarının Tarihi Çınaraltı Meydanında gerçekleştirdiği basın...

Ülkü Ocaklarından Uygur Türklerine Destek İçin İmza Kampanyası
Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’da katledilen Müslüman Uygur Türklerine destek olmak için basın açıklaması gerçekleştirdi.
Lapseki Ülkü Ocaklarının Tarihi Çınaraltı Meydanında gerçekleştirdiği basın açıklamasına MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, MHP’den eski Belediye Başkanı G. Mehmet Ekim, yönetim kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Ülkü Ocakları Başkanı Polat Çakır yaptığı basın açıklamasında, “Tayland’da soydaşlarımızın ülkemize geri getirilmesi için yapılan imza kampanyamız genelinde 35 milyon Uygur Türküne olan desteğimizin ifadesi, Türk dünyamıza olan sevdamızın eseridir" dedi. Müslüman Uygur Türklerinin adeta var olma savaşı verdiğine dikkat çeken Çakır, Kızıl Çin’in zulmüne uğrayan soydaşların açlık, hastalık ve susuzluğa mahkum edildiğinden yakındı. Çakır, “Kırım’dan Türkmeneli’ne, Kıbrıs’tan Kafkaslara, Balkanlardan Doğu Türkistan’a kadar tüm Türk dünyasında yaşananların yakından takipçisiyiz. Bizleri mafya, kafatasçı ve faşist gibi benzetmelerle karalamaya çalışanlara kanuni çerçevede bu eylemlerinden vazgeçmeleri için ikaz ediyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327