Ülkücüler Uygur Türkleri İçin Başlattığı İmza Kampanyasını Sonlandırdı

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan ve ülkücüler Hamamyolu Caddesi Saatli Park’ta basın açıklaması yaparak Uygur Türkleri için yapılan imza kampanyasının sonlandırıldığı açıkladı.Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Şahan,...

Ülkücüler Uygur Türkleri İçin Başlattığı İmza Kampanyasını Sonlandırdı
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan ve ülkücüler Hamamyolu Caddesi Saatli Park’ta basın açıklaması yaparak Uygur Türkleri için yapılan imza kampanyasının sonlandırıldığı açıkladı.
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Şahan, din ve vicdan hürriyeti tanınmadığı, bayrak ve Türkçenin susturulmaya çalışıldığı, namuslarına ve canlarına göz dikildiği bir dönemde Müslüman Uygur Türkleri adeta var olma savaşı verdiğini belirtti. Şahan, "İçeride zulmün mümessili katil Çin, dışarıdaki zulmün mümessili ise Uygur Türklerini sahipsiz bırakan kalbi taş kesmiş çehrelerdir” dedi.
"Doğu Türkistan bizim sevdamızdır" diyen Şahan, “Sesimize ses veren, sessiz yığınlara inat mazlumun yanında saf tutan, destekleriyle bu konudaki kararlığımıza güç veren yüz binlerin umutlarının sinelerinde kalasına müsaade etmeyeceğiz. Firavuna karşı net bir tavır göstermeyen, Musa’nın yanında odluğunu hissettirmekten aciz olan, susarak olası bir katliama zemin hazırlayanları, vicdanlarda mahkum ederek, bu samimiyetsiz yaklaşımı tarihe kara bir not olarak düşeceğiz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327