Ümraniye’de Silahlı Kuyumcu Soygunu

Ümraniye’de biri çarşaflı iki soyguncu pompalı tüfekle girdikleri kuyumcudan yaklaşık 3 kilo altını çalarak kaçtı. Çevredeki esnafın tepkisi üzerine bir el havaya ateş ettikleri öğrenilen zanlıların kaçarken gümüş yüzüklerin bulunduğu...

Ümraniye’de Silahlı Kuyumcu Soygunu
Ümraniye’de biri çarşaflı iki soyguncu pompalı tüfekle girdikleri kuyumcudan yaklaşık 3 kilo altını çalarak kaçtı. Çevredeki esnafın tepkisi üzerine bir el havaya ateş ettikleri öğrenilen zanlıların kaçarken gümüş yüzüklerin bulunduğu tabakayı yolda düşürdükleri görüldü.
Olay, saat 11.00 sıralarında Ümraniye Talatpaşa Caddesi üzerinde bulunan Barış Kuyumculuk’ta meydana geldi. İddiaya göre, iki soyguncu araçla kuyumcunun önüne geldi. Soygunculardan biri araçta beklerken, çarşaf giydiği öğrenilen diğer soyguncu ise elinde pompalı tüfekle kuyumcuya girdi. Silah tehdidiyle yaklaşık 3 kilo altını alan soyguncu, çevredeki esnafın duruma tepki göstermesi üzerine bir el havaya ateş etti. Soyguncu daha sonra kendisini bekleyen araca binerek kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı. Soyguncunun kaçarken gümüş yüzüklerin olduğu tabakayı yolda düşürdüğü belirlendi. İnceleme yapan polis bir adet boş kovan buldu.
Olayı gören bir esnaf, “Dışarı kaçtıklarını gördüm. Hatta biri bir el ateş etti. Komşumuz olan yufkacı üzerlerine gidince susturmak için pompalı tüfekle ateş etmiş. Yaralı yok” dedi.
Başka bir esnaf da, “İçeride çarşaflı bir kadın alışveriş yapıyor gibiydi. Sonra yan komşu elinde sopayla çıkınca diğer esnaflar da toplandık. Çarşaflı kişi erkekmiş. Pompalı tüfeği çıkartıp ateş edince hepimiz dağıldık. O sırada araçla kaçtılar” diye konuştu.
Kaçan soyguncuların yakalanması için çalışmalar sürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327