Üniversitede Atçılık Tesisi Hizmete Sunuldu

Malatya İnönü Üniversitesi Atçılık ve Atlı Sporlar Merkezi Atçılık ve Binicilik Tesisi hizmete girdiAtçılık ve Antrenörlüğü Programında okuyan öğrencilerin uygulamalı derslerini görecekleri Atçılık ve Binicilik Tesisi’nin, aynı...

Üniversitede Atçılık Tesisi Hizmete Sunuldu
Malatya İnönü Üniversitesi Atçılık ve Atlı Sporlar Merkezi Atçılık ve Binicilik Tesisi hizmete girdi
Atçılık ve Antrenörlüğü Programında okuyan öğrencilerin uygulamalı derslerini görecekleri Atçılık ve Binicilik Tesisi’nin, aynı zamanda binicilik ve engel atlama sporları ile hippoterapi (atla tedavi) faaliyetleri için de kullanılacağı açıklandı.
Malatya’da bir ilk olan Atçılık ve Binicilik Tesisi’nde haftanın her günü her yaştan insanın Atçılık ve Antrenörlüğü Programı mezunu antrenörlerin nezaretinde değişik ırklara mensup atlarla binicilik faaliyetlerini gerçekleştirebildiği kaydedildi.
Edinilen bilgiye göre, sadece üniversite öğrencileri ile personeline değil, herkese açık olan tesiste, binicilik, engel atlama, atlı arazi gezileri uygulamalar yapılabiliyor, ayrıca özel at sahipleri için pansiyon hizmetleri de veriliyor.
Faaliyete başlayan Atçılık ve Binicilik Tesisi bünyesinde 40 baş kapasiteli modern at barınağı, atlı sporların yapılacağı alan da bulunuyor. Engellilerin faydalanması dikkate alınarak inşa edilen sosyal ve idari binada, bayan ve erkekler için ayrı ayrı tanzim edilmiş duş yerleri, giyinme odaları, alaturka ve alafranga tuvaletler, lavabolar, 200 metrekare hobi ve dinlenme odası ile 3 adet ofis yer alıyor. Tesiste, çalışmaları yakından izlemek ve açık havada oturmak için düzenlenmiş toplam 200 metrekare alana sahip 4 adet kamelya var. Tesis, çevresindeki sera ve meyve bahçelerinin yanı sıra 35 çeşit ve 1.500 adet orman ağaç ve süs bitkisinden oluşan floraya da sahip.
Bireysel ve grup hâlindeki binicilik kurslarının yanı sıra, günübirlik etkinlikler için de başvurular alındığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327