Urla’da 15. Şiir Okuma Yarışması Düzenlendi

Urla Kaymakamlığı’nın katkıları ve Urla Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi’nin düzenlediği 15. Geleneksel İlkokullar Arası Şiir Okuma Yarışması, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.14. Necati Cumalı Buluşması...

Urla’da 15. Şiir Okuma Yarışması Düzenlendi
Urla Kaymakamlığı’nın katkıları ve Urla Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi’nin düzenlediği 15. Geleneksel İlkokullar Arası Şiir Okuma Yarışması, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
14. Necati Cumalı Buluşması kapsamında yapılan yarışmaya Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, Urla Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Demiral, Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi Başkanı Ali Yanar, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Özün, yarışmaya katılan ve şiir okuyan öğrencilerin velileri katıldı.
Yarışmada; Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu, İYD Kuşçular İlkokulu, Zeytinalanı İlkokulu, İskele İlkokulu ve Şehit Kemal İlkokulu öğrencileri yer aldı.
Bu seneki teması “Atatürk sevgisi” olan yarışmada, yarışmaya katılan öğrencilerin şiirlerini okumalarının ardından, Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu öğrencileri tarafından sahne alan Atatürk oratoryosu davetlilerden büyük alkış aldı.
Dereceye giren öğrenciler şunlar:
1-Enver Burak Kuşçu - Zeytinalanı İlkokulu
2. Ayşegül Kırmızılar - Şehit Kemal İlkokulu
3. Aymeriç Türkyener - Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu
Seçici Kurul Özel Ödülü; Yağmur Çama - İYD Kuşçular İlkokulu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327