Usta Oyuncu Göktay 50. Yılını Cibali’de Kutluyor

"Nuits de Noces" adlı bir Fransız bulvar komedisinden Refik Kordağ ile Muammer Karaca tarafından uyarlanan "Cibali Karakolu", Zihni Göktay’ın ustalıklı performansıyla yıllar sonra tekrar sahneleniyor.İlk kez 1951 yılında Muammer Karaca...

Usta Oyuncu Göktay 50. Yılını Cibali’de Kutluyor
"Nuits de Noces" adlı bir Fransız bulvar komedisinden Refik Kordağ ile Muammer Karaca tarafından uyarlanan "Cibali Karakolu", Zihni Göktay’ın ustalıklı performansıyla yıllar sonra tekrar sahneleniyor.
İlk kez 1951 yılında Muammer Karaca Tiyatrosu’nda sahnelenen Cibali Karakolu, 16 yılda üç binin üzerinde oynanarak Türkiye’nin en uzun süre afişte kalan oyunu oldu. Oyun ilk sahnelenişinden 53 yıl sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından Nedret Denizhan rejisiyle yeniden sahneleniyor.
ZİHNİ GÖKTAY MUHTEŞEM PERFORMANSIYLA CİBALİ’DE
Cibali Karakolun’da; Zihni Göktay, 50. sanat yılını kutluyor. 68 yaşındaki Göktay, Cibali Karakolu’nda 50 yaşındaki Çapkın Komiseri canlandırıyor. Sanatçı oyunla ilgili heyecanını şöyle dile getiriyor; “Erhan Yazıcıoğlu Genel Sanat Yönetmeni oldu ve hemen beni aradı. Hani bir türlü hayata geçmeyen ‘Cibali Karakolu’ vardır ya hayata geçiyor, gelir misin?” dedi. “Amuda kalkarak gelirim” dedim ben de. Benden önce iki büyük ustanın Muammer Karaca ve Nejat Uygur’un canlandırdığı Komiseri oynamak bana gurur verir. Bu çok önemli bir emanettir.”
Berrin Koper, Tarık Şerbetçioğlu, Derya Kurtuluş, Zihni Göktay, Cem Uras, Müge Çiçek, Eylül Soğukçay, Şehnaz Bölen Taftalı, Hülya Arslan, Doğan Altınel, Murat Bavli, Naci Taşdöğen, Cem Karakaya, Tuğçe Açıkgöz, Betül Kızılok Bavli, Müge Çiçek, Deniz Yeşil Mavi, İbrahim Ulutaş, Seza Güneş, Ertan Kılıç, Hüseyin Kefeli, Tuğçe Açıkgöz ve Begüm Yazıcıoğlu’nun rol aldığı Cibali Karakolu şimdiden seyirciden yoğun ilgi görüyor.
8-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde sahnelenecek. Cibali Karakolu ayrıca 30 Ekim - 1 Kasım 2014 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde olacak.
Cibali Karakolu konusu ise şöyle; Cibali Karakolu pek çok gerçeğe ışık tutarak geçmişten günümüze eleştirel bir ayna olmayı başarıyor. Kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimlenen oyun, güldürmek kadar yeniden cevaplanması gereken pek çok soruya da ışık tutuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327