Üzülmez’de Delege Seçimleri Başladı

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın yeni yönetimini belirleyecek olan genel kurul öncesi delege seçimleri başladı.GMİS Üzülmez Şubesi’nin taban delege seçimleri Üzülmez şubesinde yapılmaya başlandı. Sabah saatlerinden itibaren oy kullanmaya...

Üzülmez’de Delege Seçimleri Başladı
Genel Maden İşçileri Sendikası’nın yeni yönetimini belirleyecek olan genel kurul öncesi delege seçimleri başladı.
GMİS Üzülmez Şubesi’nin taban delege seçimleri Üzülmez şubesinde yapılmaya başlandı. Sabah saatlerinden itibaren oy kullanmaya başlayan madenciler 3 aday listesinden birini seçecek. Sakin bir havada geçen oy kullanma işlemi sırasında gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Genel Maden İşçileri sendikası başkanı adayı Ramis Muslu, “Öncelikle hayırlı olsun diliyorum. Maden işçisine Türkiye Taş Kömürü Kurumuna bölgemize seçimlerde 4 yılda bir kaybeden yok maden işçimiz kazanıyor. Bunun yolu da çalışanlar olarak bu kuruma sahip çıkmaktan geçiyor. Mutlaka çalışan olarak sahip çıkacağız. Önümüzdeki yıllara Türkiye Taş Kömürü Kurumunu daha güçlü bir hale getirmek için mücadele etmemiz gerekiyor. Onun için güçlü lider güçlü yöneticilere sendikamızın ihtiyacı var. Umut ediyorum maden işçisi arkadaşlarım gerekeni yapacaklardır. İşçi sınıfına hayırlı olsun” dedi.
“KAZANMAK ONURSA KAYBETMEK ŞEREFTİR”
Adaylığı hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ramis Muslu, “Seçimin beraberliği yok. Seçimde kazanmak ve kaybetmek var. Ama kazanmak onursa kaybetmekse şereftir. Ben bunların her ikisini de yaşamış birisiyim. Şahsım olarak havzanın beklentilerine cevap verme adına aday oldum” dedi.
Osman Tutkun ise “Genel Maden İşçileri Sendikası’nın seçimleri çekişmeli geçer. Çünkü GMİS seçimleri işçi sınıfına ışık tutan bir seçimdir. Demokratik bir seçimdir. Üzülmez’de bunun tatlı örneği yaşanıyor. Tatlı bir rekabet var” dedi.
Seçimlerde Tayfun Demir, Osman Tutkun ve Ramis Muslu’nun listeleri yarışıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327