Vahşetin perde arkası ortaya çıktı

Adana'da eski eşi 49 yaşındaki Serime Balık ile kızı 23 yaşındaki Ayşe Işık'ı öldürdüğü iddiasıyla her yerde aranan 54 yaşındaki Hüseyin Budak'ın cinayetleri işledikten sonra, diğer kızı Sibel Demirkıran ile 2 torununu Şanlıurfa'ya götürdüğü ortaya çıktı. Budak'ın Irak'a kaçtığı iddia edildi.

Vahşetin perde arkası ortaya çıktı

 Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde işçi olarak çalışırken Adana'ya ailesiyle birlikte göç ederek yerleşen Hüseyin Budak, akaryakıt taşımacılığı, oto galericiliği yanında da hurda alım satımı da yaparak kısa sürede iddiaya göre 10 milyon liralık bir servet edindi. Bu süre içinde 7 çocuğunun annesi Serime Balık'tan boşanan Hüseyin Budak, nikahsız yaşamaya başladığı S.'den de 4 çocuk sahibi oldu. Ancak mal paylaşımı için dava açan eski eşi ile sıkıntı yaşayan Hüseyin Budak, 16 Mart'ta Mersin'in Erdemli İlçesi'nde oturan kızı Sibel Demirkan ve damadı öğretmen Davut Demirkıran'ın kavga ettiğini öğrenince barıştırmak için yanlarına gitti. Eski eşinin de müdahil olmasını isteyen Hüseyin Budak, Semire Balık'ı da aradı. Semire Balık ise aralarında süren mal paylaşım davasının duruşmasına katılmak için Adana'ya geldiğini söyledi. Bunun üzerine oğlu Abdullah'ı arayan baba, "Git annen ile Ayşe'yi otogardan al, Mersin'e getir. Sibel ile Davut kavga etmiş onları barıştıracağız" dedi. Babasının telefonu üzerine Abullah Budak, annesi ile kız kardeşini alıp Erdemli'ye götürdü. Ancak Hüseyin Budak, kızı Sibel ve Davut Demirkıran'ı barıştırmak yerine damadını evde bırakıp tüm ailesini yanına alarak, Adana'ya doğru yola çıktı.

Yol boyunca devam eden mal paylaşım tartışması sonrasında Hüseyin Budak, otomobilini TAG Otoyolu üzerinde durdurup, kızı Sibel ve 2 torununun gözü önünde eski eşi Semire Balık ile kızı Ayşe Işık'ı kurşun yağmuruna tutarak öldürdü. Daha sonra telefonla aradığı ortağı İbrahim Öztürk'ü kendi evine gönderip nikahsız yaşadığı S.'yi ve 4 çocuğunu aldırıp otoyola getirtti. Daha sonra nikahsız eşi 4 çocuğu, kızı Sibel Demirkan ve 2 torununu ile oğlu Abullah Budak'ı yanına alan Hüseyin Budak, Şanlıurfa'ya yola çıktı. Burada yakınlarının yanına ulaşan Budak, kızı Sibel Demirkan, nikahsız yaşadığı S. ve yanlarındaki çocukları burada bırakıp iddiaya göre oğlu Abdullah Budak'la birlikte izini kaybettirdi.

ORTAĞI TUTUKLANDI

Cesetlerin bulunmasının ardından soruşturmayı hızla genişleten polis, ilk olarak öldürülen Ayşe Işık'ın boşanma davası açtığı eşi Metin Işık, ailenin diğer kızı Sibel Demirkıran'ın öğretmen eşi Davut Demirkıran ile katil zanlısı Budak'ın iş ortağı İbrahim Öztürk'ü gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden iki damat serbest kalırken Hüseyin Budak'ın ortağı İbrahim Öztürk 'cinayete yardım' suçundan tutuklandı.

Metin Işık, ifadesinde eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini, izinsiz evden ayrılıp 3-4 gün gelmediğini ileri sürdü. Öğretmen damat Davut Demirkıran da olaydan önce eşi ile tartıştığını bunu duyan kayınpederi Hüseyin Budak'ın evine gelip Sibel ile 2 çocuğunu alıp götürdüğünü söyledi. Tutuklanan İbrahim Öztürk de cinayetin ardından Budak'ın kendisinden yardım istediğini, otoyolda buluştuklarını, iki otomobille çocukları ve torunlarını Şanlıurfa'ya götürüp yakınlarına teslim ettiğini söyledi. Polis, Irak'a kaçtığı iddia edilen Hüseyin Budak ile Abdullah Budak'ı yakalayabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327