Vali Balkanlıoğlu: “iha Önemli Bir Görev İfa Ediyor”

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun tanıtımı açısından basının önemli bir görev yaptığını söyledi.Vali İrfan Balkanlıoğlu, İhlas Haber Ajansı (İHA) Ordu Bürosu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Bir süre önce yazılı, görsel...

Vali Balkanlıoğlu: “iha Önemli Bir Görev İfa Ediyor”
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun tanıtımı açısından basının önemli bir görev yaptığını söyledi.
Vali İrfan Balkanlıoğlu, İhlas Haber Ajansı (İHA) Ordu Bürosu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Bir süre önce yazılı, görsel ve işitsel basın ziyaretlerinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, bu kez haber ajansları temsilciliklerini ziyaret etti. Bu kapsamda Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz ve Danışman Mustafa Sezer ile birlikte İHA Ordu Bürosu’nu ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, İHA Ordu muhbirleri Metin Akyürek ve Doğan Arzık’tan ajansın çalışma sistemi hakkında bilgiler aldı.
Basının haber alma, yayma ve yayınlama çalışmalarının değerlendirildiği ziyaret ile ilgili açıklama yapan Vali Balkanlıoğlu, “İHA Ordu Bürosu’na ziyarette bulunmaktan mutluluk duydum. Toplumun haber alma ve olaylardan bilgi sahibi olma noktasında haber ajanslarının büyük önemi ve faktörü var. Bu kapsamda ülkemizin etkili haber ajanslarından İHA’nın önemli bir görev ifa ettiğini söyleyebilirim” dedi.
Basın özgürlüğünün önemine dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, “Gelişmiş ülkelerde basın özgürlüğü, halkın haber alma hürriyeti bir ilke olarak kabul edilir. Ülkemizde basın bir anlamda kamu görevi yapmaktadır. Biz de Valilik olarak basın ile her zaman ortak çalışma içerisindeyiz. Ayrıca Ordu ilimizin tanıtımı açısından da basının önemli bir görev yaptığını ifade etmemiz gerekiyor” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327