Vali Günay Özdemir, Karayolları Ekiplerine Baklava İkram Etti

Kars Valisi Günay Özdemir, Digor Yolu Hanlar Geçidi’nde eksi 15 derece soğuğa aldırış etmeden kar ve tipi altında çalışan karayolları ekiplerini ziyaret ederek, baklava ikram etti.Vali Günay Özdemir, beraberindeki Karayolları 18. Bölge...

Vali Günay Özdemir, Karayolları Ekiplerine Baklava İkram Etti
Kars Valisi Günay Özdemir, Digor Yolu Hanlar Geçidi’nde eksi 15 derece soğuğa aldırış etmeden kar ve tipi altında çalışan karayolları ekiplerini ziyaret ederek, baklava ikram etti.
Vali Günay Özdemir, beraberindeki Karayolları 18. Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi Turan Yılmaz ile birlikte 2 bin 286 rakımlı Hanlar Geçidi’nde karla mücadele çalışmaları yapan karayolları ekiplerinin çalışmalarını yerinde gördü. Soğuk ve tipiye aldırış etmeden çalışan karayolları ekiplerine Vali Özdemir, kendi elleriyle baklava ikram ederek sohbet etti.
Özdemir, Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz’dan yolların durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kars Valisi Günay Özdemir, “Dün gerçekten burada ciddi bir rüzgar vardı. Rüzgardan dolayı kar zaman zaman trafiği engelliyor. Biz ekipler olarak hem emniyetimiz, hem jandarmamız, hem de karayollarımız yoğun bir çalışma içerisinde. Bir koordinasyon içerisinde devam ediyoruz. Tipiden kapanan yerler anında açılıyor. Her hangi bir eksiğimiz sıkıntımız yok. Vatandaşlarımızın yolları rahat kullanabilmeleri için biz elimizden geleni yapıyoruz. Ağırlıklı olarak Digor yolunda, Susuz ve Göle yolunda biraz sıkıntılarımız vardı. Onları da zaman zaman trafiği kontrollü vererek, bazen de trafiği durdurarak en azından can güvenliğini tehlikeye sokmamaya çalışıyoruz. Kayan araçları da kepçeler ve traktörlerle hemen çekiyoruz. Trafiğin engellenmesi, yolun kapanması da bu şekilde engellenmiş oluyor. Bu şekilde de vatandaşlarımıza hizmet vermiş oluyoruz. Burada çekiciden önce karayolları ekiplerimiz yolda kalan araçları çekiyorlar. Böylelikle yolumuz her zaman trafiğe açık oluyor” dedi.
VALİ, KARAYOLLARI EKİPLERİ VE GAZETECİLERE BAKLAVA İKRAM ETTİ
Saha sonra yanında getirdiği baklavayı Karayolları çalışanları ve bölgede görev yapan gazetecilere ikram eden Özdemir, “onlara ne ikram etsek azdır. Çünkü gerçekten şu soğukta, şu şartlarda vatandaşın rahat yolculuk yapması için gece ve gündüz 24 saat boyunca çalışıyorlar. Biz arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz” diye konuştu.
Daha sonra Karayolları çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz, ise şunları söyledi:
“Yollarımız açık. Ama akşam saatlerinde rüzgarın hızının artmasıyla beraber çok yoğun bir tipi, sisle beraber yolu trafik can ve mal güvenliği açısından kapatmak zorunda kalıyoruz. Bunu sürekli kontrol altında tutuyoruz. Güvenlik kuvvetlerimizle beraber eşgüdümlü çalışıyoruz. Ekiplerimiz 24 saat usulü çalışıyor. Önemli olan can ve mal güvenliğidir. 24 saat arkadaşlarımızla birlikte işlerimizin başındayız.”
Vali Günay Özdemir, Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz’dan il genelinde yapılan karla mücadele çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgiler aldı. Özdemir, bir sürede yol çalışmalarını yürütün işçilerle görüştü. Digor Yolu’ndaki incelemelerini tamamladıktan sonra Kars’a hareket etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327