Vali internet sitesinden duyurdu

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, valiliğin internet sitesinden emekliye ayrılacağını duyurdu.

Vali internet sitesinden duyurdu

Dün 'Beni merkeze alın' diye İçişleri Bakanlığı'na dilekçe veren Denizli Valisi Abdulkadir Demir'den sonra Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de emekliliğini istedi. Yüksel, valiliğin internet sitesinden yaptığı açıklamada, 2010'da başladığı görevinden emekliliğini talep etmesi nedeniyle ayrılacağını bildirdi.

2 GÜN ÖNCE KÖŞK'E ÇIKMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 gün önce Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'i kabul etmiş, Çankaya Köşkü'nde, basına kapalı gerçekleşen kabul 40 dakika sürmüştü.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Yüksel, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Ankara'da görevde bulunduğum süre içerisinde; aziz Ankaralılar başta olmak üzere yönetişim ve işbirliğinin seçkin örneklerini veren saygıdeğer Ankara milletvekilleri, 4. Kolordu Komutanlığı ve Ankara adliyesi, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile siyasi partiler il başkanlıkları, mesleki teşekküller baro ve odalar ile borsalar, birlikler, kooperatifler, vakıf ve dernekler ile yazılı ve görsel basın ile Ankara radyoları tarafından esirgenmeyen ilgi, destek ve müzaheret bahtiyarlığım için vesile olmuştur.

"ADİL OLMAYA GAYRET ETTİM"

Devletime sadakatle sürdürdüğüm 42 yıla yaklaşan hizmet sürem içerisinde her yönetim kademesinde aldığım görevler yüksek bir sorumluluk ve eksilmeyen heyecanlarla adeta bir bayrak yarışı biçiminde tezahür etmiştir. Onur ve gurur ile yüreğimde taşıdığım Türkiye Cumhuriyeti hizmet bayrağının sınırsız heyecan, üstün görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde taşınmasında, devlet ve milletimizin samimiyetle kucaklaştırılmasında bilhassa özen ve gayret gösterdim. Hizmetlerimin icrasında; açık ve adil olmaya, herkesin hak ve hukukunu korumaya gayret ettim."

Başkent Ankara'da görevi esnasında Ankaralıların en yüksek seviyede sağladığı toleransa da müteşekkir olduğunu belirten Yüksel, Ankara'nın dünya şehri hedeflerine yönelik yürütülen hizmet ve faaliyetlerin vatandaşların beklentilerini de içine alacak bir bütünlük içerisinde bundan sonra daha da ileri bir seviyeye ulaştırılmasının, en büyük temennisi olduğunu da kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2014, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327