Vali Küçük, Kuşçular Çarşisi’ni Gezdi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye, Suriye ve Irak’taki birbirinden farklı tür güvercinlerin buluştuğu Şanlıurfa Kuşçular Çarşısı’nı gezdi.Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı...

Vali Küçük, Kuşçular Çarşisi’ni Gezdi
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye, Suriye ve Irak’taki birbirinden farklı tür güvercinlerin buluştuğu Şanlıurfa Kuşçular Çarşısı’nı gezdi.
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ile birlikte, bölgede ve komşu ülkelerde yaşayan kuş türlerinin de buluştuğu Kuşçular Çarşı’nı gezdi. Küçük ve Pınarbaşı güvercinlerin tutulduğu dev kafeslere girerek, ’taklacı, dönücü, makaracı ve posta’ cinsi kuşların da yer aldığı birbirinden farklı yüzlerce kuş türünü yakından, ilgiyle inceledi. Vali Küçük ve Emniyet Müdürü Pınarbaşı, iş yeri sahipleri ve müşterileriyle de sohbet ederek, kuş ve türleri hakkında bilgi aldı.
Birbirinden ilginç güvercinlerin alım satımının yapıldığı Kuşçular Çarşısı güvercinlere ilgi duyanların yoğun olarak yaşadığı kent insanı ile bölgedeki kuş tutkunlarını da bir araya getiriyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327