Vali Şahin, Çarşamba Göğceli Camisi’nde

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba ilçesinde bulunan Tarihi Göğceli Camisi’ni ziyaret etti.Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali İbrahim Şahin, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı ziyaretlerinin ardından Tarihi Göğceli...

Vali Şahin, Çarşamba Göğceli Camisi’nde
Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba ilçesinde bulunan Tarihi Göğceli Camisi’ni ziyaret etti.
Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali İbrahim Şahin, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı ziyaretlerinin ardından Tarihi Göğceli Camisi’ni gezdi. Vali Şahin, Kaymakam Caner Yıldız, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve beraberindekilerle birlikte Camisi’nde incelemelerde bulundu. Şahin, Tarihi Göğceli Camisi hakkında yetkililerden bilgi aldı.
DÜNYADAKİ SAYILI AHŞAP ESERLER ARASINDA
Tarihi Göğceli Camii’nin M.1206 yılında Anadolu Selçukluları döneminde inşa edildiğini kaydeden yetkililer, “Türkiye’deki en eski ahşap camilerden biri olan Bu cami, dünyadaki sayılı ahşap eserler arasındadır. Eser, aynı zamanda Müslüman Türklerin M. 1071 Malazgirt Zaferi’nden sonra Yeşilırmak boylarında ve bu bölgede yerleştiklerini gösteren bir delil niteliğindedir. Yapım tekniği ve kullanılan ahşap malzeme ile orijinallik arz etmektedir” şeklinde bilgi verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327