Vali Şahin, Öğrencileri Unutmadı

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in İlköğretim Haftası’nın başlaması nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.Vali Şahin, yaptığı yazılı mesajda “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin mutluluğunu yaşıyoruz....

Vali Şahin, Öğrencileri Unutmadı
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in İlköğretim Haftası’nın başlaması nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Vali Şahin, yaptığı yazılı mesajda “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak bir eğitim yuvasıdır.
Kutsal kitab Kur’an Kerim’in ilk ayeti “Oku” olan bir dinin mensubu olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak zorundayız.
Kıymetli Öğretmenler;
Mesleğinizin asıl amacı, nesillere bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri ile vatan ve millet sevgisi kazandırmak en büyük hedefiniz olmalıdır.
Sevgili Öğrenciler;Sizler, en büyük zenginliği gençler olan ülkemizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birer yurttaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, öğretmenleri, doktorları, yöneticileri sizler olacaksınız. Bizler de bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız; okuyan, araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; ilimizde eğitim ve öğretime başlayacak olan 57 bin 726 öğrencilerimize, 4 bin 20 öğretmenimiz ile ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, “İlköğretim Haftasının” ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327