Vali Şerif Yılmaz: Muhtemel Zararları Önceden Görüp Önlem Almalıyız

Kütahya Taşkın Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Şerif Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Vali Şerif Yılmaz, "Yapılacak olan gerek dere ıslahları, gerek...

Vali Şerif Yılmaz: Muhtemel Zararları Önceden Görüp Önlem Almalıyız
Kütahya Taşkın Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Şerif Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Vali Şerif Yılmaz, "Yapılacak olan gerek dere ıslahları, gerek yağan yağmur nedeniyle zarar gören Emet ve Hisarcık yollarımız, gerek yapacak olduğumuz şehir merkezi ve köyler olmak üzere imar çalışmaları, gerekse tüm kurumlarımız tarafından müştereken yapılan yol, köprü ve kanal gibi bu tesis çalışmalarında koordinasyonu sağlamamız gerekiyor. Olay meydana geldikten sonra üzülmenin bir anlamı kalmıyor. O nedenle de yapılacak olan çalışmalarda özellikle su debisi ile ilgili bizim hiç birimizin bilgisi olmayan alanlar bulunmakta, bu konuda Devlet Su İşleri’nin uzun yıllardan beri üzerinde tecrübe ettiği su debileri ile ilgili alanlarda yapılması gereken sanat yapıları da dahil olmak üzere tüm çalışmalarda işbirliği yapmamız gerekiyor.Yapılacak olan çalışmalarda ve Devlet Su İşleri tarafından yapılması ve iletilmesi gereken taşkın koruma ile ilgili bilgilendirme ve sizler tarafından da iletilmek istenen konuları, iletmek adına önemli bir toplantıdayız. O nedenle burada kurumlarımızla birlikte koordinasyonu sağlayıp ileride telafisi mümkün olmayan zararları şimdiden önlemenin yollarını araştırmaktır" dedi.
Toplantıda, DSİ 34. Şube Müdürü Emre Moralıoğlu tarafından Kütahya ili ve ilçelerinde taşkınlar hakkında yapılan çalışmalar ile ilgili sunum ve bilgilendirmenin ardından, gündem maddesinde yer alan konular görüşüldü.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327