Valilik Binası Engellilere Göre Dizayn Ediliyor

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, valilik binası restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yapılan restorasyon çalışmasında valilik binasının engellilere göre de düzenlendiğini kaydeden Vali Bektaş, restorasyon maliyetinin 700 bin TL olduğunu...

Valilik Binası Engellilere Göre Dizayn Ediliyor
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, valilik binası restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yapılan restorasyon çalışmasında valilik binasının engellilere göre de düzenlendiğini kaydeden Vali Bektaş, restorasyon maliyetinin 700 bin TL olduğunu açıkladı.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, valilik binası restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vali Bektaş, “Bu bina 1925’te yapılan bir bina. Gerçekten tarihi öne çıkan bir bina. 4 milyon TL’lik bir yatırım. O para temin edilemedi. 700 bin TL kadar bir para temin edildi. Sonrada para kadar iş yapalım denildi. Özellikle çatı tarafı ve çok aksayan yönler elden geçirildi. Bakanlıktan keşif artışı imkanları kullanılarak bir miktar para temin ederek doğramaları yaptırdık. İnce ince restorasyon yapmak için çok ciddi paralara ihtiyaç var” dedi.
Çalışmalarda ağır işin bittiğini ufak tefek işlerin kaldığını aktaran Vali Bektaş, “Ağır iş ortadan kalktı. Engelli vatandaşlarımızın yukarı çıkmaları için elektrikli merdiven modeli var. Her vatandaşımızın her istediği yere ulaşabilmesi içinde engelli vatandaşlarımız için merdiven ayarlayacağız. Manisa için sembol değerinde bir bina koruyup gelecek kuşaklara aktaracağız. Asıl ihale kısmında yapılacaklar bitti. Ufak tefek işler kaldı. 4 milyonu bulup bütün binayı restorasyona sokarak bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327