Valilikten hastaneye kaldırılan askerlerle ilgili yeni açıklama

Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada "Mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti ile sağlık kuruluşlarında müşahede altında bulunan 12 asker de taburcu edilmiştir" denildi.

Valilikten hastaneye kaldırılan askerlerle ilgili yeni açıklama

Manisa Valiliğinden, 6'ncı Jandarma Komando eğitim Alay  Komutanlığında rahatsızlanarak sağlık kuruluşlarında müşahede altında bulunan 12  askerin taburcu edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Kırkağaç ilçesinde mide bulantısı ve  karın ağrısı şikayeti ile sağlık kuruluşlarına tedavi altına alınan askerlerin  sağlık durumları hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, "Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında mide bulantısı  ve karın ağrısı şikayeti ile sağlık kuruluşlarında müşahede altında bulunan 12  asker de taburcu edilmiştir. Sabah saatleri itibarıyla hastanelerde tedavi gören  askerler ve Alay Tabipliğindeki askerler birliklerine katılmışlardır. Askerlerde  zehirlenme veya enfeksiyona dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır." ifadesine  yer verildi.

Kırkağaç ilçesinde 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında  dün gece saatlerinde 150 asker mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti ile Alay  Tabipliğine müracaat etmiş, 68'i Kırkağaç ve Soma'daki devlet hastanelerinde  müşahede altına alınmıştı. Valilikten yapılan açıklamada askerlerden 56'sının  sabah saatlerinde taburcu olduğu belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER