Valilikten kar tatili açıklaması!

İstanbul'da etkili olan kar yağışı sonrası tatil bekleyen öğrencilere İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi. İstanbul Valiliği, resmi Twitter hesabından açıklama yaparak, vatandaşları bilgilendirdi.

Valilikten kar tatili açıklaması!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM'un yaptığı uyarılardan sonra İstanbul 'a kar gece saatlerinde geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, çok yoğun kar yağışı beklenmediğinden bugün (10 Şubat Salı) okulların tatil edilmeyeceğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kentte dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı, bugün öğleden sonra saatte 80 kilometre hızla esen rüzgarla yer yer fırtına şeklinde görülüyor.

Anadolu Yakası'nda kuvvetli olmak üzere kent genelinde aralıklarla sürecek kar yağışı, yarın akşama kadar devam edecek.

Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 15-20 santimetre arasında olması beklenirken, sahil bölgelerinde 5 santimetreye kadar kar görülebilecek.

Şimdi birçok öğrencinin aklında yarın (11 Şubat Çarşamba) okullar için 'kar tatili' ilan edilip edilmeyeceği sorusu var.
Valilik bu konuyla ilgili olarak da bir açıklama yayınladı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Yarın okulların tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili açıklama yapan İstanbul Valiliği, "Çarşamba günü okulların tatil edilmesi ile ilgili Valiliğimizce alınmış bir karar yoktur. Meteorolojik veriler bu akşam değerlendirilecektir" denildi. 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327