Van’dan Ankara’ya Giden 150 Kişilik Grup Kayseri’de Açıklama Yaptı

Van depreminden sonra Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde işe alınan işçilerin, işten çıkarılmasını protesto etmek amacıyla Ankara’ya giden 150 kişilik grup geldikleri Kayseri’de, Cumhuriyet Meydanı’nda açıklama yaptı.Kayseri’ye...

Van’dan Ankara’ya Giden 150 Kişilik Grup Kayseri’de Açıklama Yaptı
Van depreminden sonra Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde işe alınan işçilerin, işten çıkarılmasını protesto etmek amacıyla Ankara’ya giden 150 kişilik grup geldikleri Kayseri’de, Cumhuriyet Meydanı’nda açıklama yaptı.
Kayseri’ye gelen grup adına konuşan Van İşkur çalışanlarından İsmail Tatlı “Bizler bu yıkıcı deprem sonrası oluşan yıkımları, olumsuzlukları bir an önce bertaraf etmek ve ilimizin istihdam problemini bir nebze azaltmak amacı ile o tarihte yönetmelikte olan ve halen uygulanmakta olan iş gücü uyum hizmetleri yönetmenliği gereği iş-kur bünyesinde geçici olarak istihdamlarımız sağlandı” dedi.
Tatlı ayrıca “Depremin yaşandığı yıl ile beraber bizler sayıları kademeli olarak artırılan ve en son sayısı yedi bin 286’ya çıkarılan vatandaşlar olarak 3 yıl boyunca çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında üç dönem çalıştırıldık. Bizler istihdamlarımızın kalıcı ve sürekli hale gelmesi için onlarca kez başta milletvekillerimiz olmak üzere ilgili ilgisiz birçok bakan ve devletin en yetkili organları ile başbakanla, başbakan yardımcıları ile gerek Van ilimizi ziyaretleri sırasında gerek bizleri temsilen bir heyet oluşturularak Ankara’ya gidilerek mecliste görüşülerek mağduriyetlerimizin giderilmesi, istihdamlarımızın kalıcı ve süreklilik arz edecek bir statüye kavuşturulması İçin gerekli yazışmaları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327