Varto’da Hakan Buksur’un Cenazesi Toprağa Verildi

Muş’un Varto ilçesinde çıkan olaylar sırasında açılan ateşle hayatını kaybeden Hakan Buksur’un cenazesi toprağa verildi.Muş’un Varto ilçesinde, Kobane protestoları sırasında çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hakan Buksur’un cenazesi,...

Varto’da Hakan Buksur’un Cenazesi Toprağa Verildi
Muş’un Varto ilçesinde çıkan olaylar sırasında açılan ateşle hayatını kaybeden Hakan Buksur’un cenazesi toprağa verildi.
Muş’un Varto ilçesinde, Kobane protestoları sırasında çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hakan Buksur’un cenazesi, Muş Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından aralarında HDP, DBP ilçe örgütü ve MEYADER yöneticilerinin de bulunduğu kalabalık grup tarafından alınarak Buzlugöze (Rindalya) köyünde toprağa verildi. Defin işlemleri tamamlandıktan sonra bir konuşma yapan Buksur’un ağabeyi Hasan Buksur, "Hakan tüm Kürt ve Kürdistan’ın şehididir, Böyle bir gün birlik ve beraberlik günüdür" dedi.
Buksur’un ardından konuşan DBP İlçe Başkanı Güven Meşe ise, Buksur’un onuru için hayatını kaybettiğini belirterek, Kürt halkının namus ve onur için alanlarda olacaklarını söyledi. Cenaze törenine katılanlar daha sonra Buksur ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327