Vergi Borçları İçin Yapılandırma Başladı

Maliye Bakanlığı’nın bazı alacakların 6552 sayılı kanun kapsamında yeniden yapılandırılmasına dair genel tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı.Bu kapsamda belediyelerce takip edilen ve yeniden yapılandırılma kapsamına giren, vadesi 30...

Vergi Borçları İçin Yapılandırma Başladı
Maliye Bakanlığı’nın bazı alacakların 6552 sayılı kanun kapsamında yeniden yapılandırılmasına dair genel tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı.
Bu kapsamda belediyelerce takip edilen ve yeniden yapılandırılma kapsamına giren, vadesi 30 Nisan 2014 tarihinden önce olduğu halde, 10 Eylül 2014 tarihinde kesinleşmiş fakat ödenmemiş olan emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, taşınmaz kültür varlıklarının korunması katkı payı, bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri ve gecikme zamlarının yapılandırılması için vatandaşların başvuruları alınmaya başlandı.
Yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, Adıyaman Belediyesi’nin Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurularını bugünden itibaren yapmaya başladılar. Başvurular 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar sürecek. Başvurularını yapan borçlu mükelleflere 6-9-12-18 taksit imkânı sunuluyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327