Villas-Boas'tan 'sıradışı' lig takvimi önerisi!

Corona virüsü salgını sebebiyle Avrupa'da Belarus hariç bütün ligler askıya alınmış durumda. Liglerin ne zaman başlayacağı ve sezonun ne zaman bitirileceği ise şu anda belli değil.

Villas-Boas'tan 'sıradışı' lig takvimi önerisi!

Fransa Ligue 1 ekibi Marsilya'da teknik direktörlük yapan Andre Villas-Boas, Avrupa'da askıya alınan liglerin yeniden başlayacağı tarih için ilginç bir öneri sundu.

Bir radyo programına konuk olan Villas-Boas; "Sezonu ne zaman bitireceğimizi düşünüyoruz. Bence yazı geçirip Kasım-Aralık gibi bu sezonu bitirebiliriz. Kısa bir ara verip 2021 başında yeni sezon başlar, yaz arasında Avrupa Şampiyonası oynanır ve dönüşte aynı yıl içerisinde biter. 2022 başında tekrar yeni sezon başlatılır ve 2022 Dünya Kupası'nın başlayacağı günden(21 Kasım 2022) bir süre önce 2022 sezonu biter. Dünya Kupası'nın ardından yaza kadar toparlanma zamanı verilir ve sonrasında her şey normale döner." diye konuştu.

Fikrinin ilk bakışta mantıksız olabileceğini söyleyen 42 yaşındaki Portekizli teknik adam; "Verdiğim tarih aralıklarını kağıda döküp takvimli bir şekilde bakarsanız akla uygun olduğunu göreceksiniz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327