Visa'dan iPhone 6 açıklaması

Apple'ın kredi kartı yerine kullanılabilecek özellikleri bulunan iPhone 6'yı tanıtmasının ardından, Dünya'nın en büyük kredi kartı sistemlerinden Visa, açıklama yaptı.

Visa'dan iPhone 6 açıklaması

Visa, yaptığı yazılı açıklamayla, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch üzerinden yapılacak mobil ödemeleri desteklediğini duyurdu.

Visa Europe Dijital Ödemeler Başkanı Steve Perry konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Apple’ın pazara girişi, mobil ödemeler dünyasında önemli bir boşluğu dolduruyor. Dijital ödemeler dünyasındaki bu önemli adım aynı zamanda, mobil ve temassız ödemelerde yakalanan momentum ve potansiyelin de önemli bir göstergesi" dedi.

Avrupa'da 1.5 milyon temassız nokta

Temassız kartları ve terminalleri ilk kez hayata geçirdiği 2007 yılından beri Visa Europe’un NFC ödemelerin yaygınlaşmasına liderlik ettiğine dikkat çeken Perry, "Bugün Avrupa genelinde bulunan 1.5 milyonun üzerinde Visa temassız kabul noktası, tüketicilerin güven içinde ve kolaylıkla mobil ödeme yapmalarına imkan veriyor" dedi ve şöyle devam etti:

Temassız kullanımın artmasını destekleyecek

"Apple’ın mobil ödemeler pazarına girişi, dijital ödemeler dünyasındaki fırsatların ne kadar büyük olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Apple’ın bu hamlesinin temassız ödemeler konusundaki farkındalığın ve kullanımın artmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyor ve mobil ödemeler ekosistemindeki tüm oyuncuların bundan faydalanacağını öngörüyoruz. Bu yeni hizmeti Avrupa’da hayata geçirmek için Apple ve üye bankalarımızla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz."

Kredi kartları Apple Pay'e katılacak

ABD ve diğer pazarlarda sisteme katılacak finansal kurumlar, Visa banka ve kredi kartlarını "Apple Pay" uygulamasına dahil ederek, müşterilerinin yeni Apple cihazları üzerinden gerçekleştirecekleri mobil ödemeleri, Visa altyapısı anlaşmalı iş yerlerinde ve Apple uygulamalarında güvenli ve kolay yapmalarına olanak sağlayacak. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327