WhatsApp kullananların dikkatine! 7 Aralık itibariyle yasaklanıyor

Mesajlaşma ağı WhatsApp tarihi bir değişikliğe imza attı. WhatsApp yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre, 7 Aralık itibariyle toplu mesajlara izin verilmeyecek.

WhatsApp kullananların dikkatine! 7 Aralık itibariyle yasaklanıyor

WhatsApp, reklam şirketleri, firmalar ve haber kanalları gibi kuruluşların toplu mesajlarla kullanıcıları rahatsız etmesine engel olmak için bu özelliği yasaklıyor.

Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.

Ek olarak, 7 Aralık 2019'da başlayarak, WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi, Hizmet Şartlarımızı ihlal eden veya istismarda bulunanlara, otomatik veya toplu mesajlaşma gibi ihlallerde bulunduğunu belirlediklerine karşı yasal işlemlerde bulunacaktır. WhatsApp, bu gibi durumlarda yasal işlem yapmaya devam etme hakkını saklı tutar.

Örneğin, platform dışı bilgiler, şirketlerden WhatsApp'ı Şartlarımızı ihlal eden şekillerde kullanma yetkileri hakkındaki hak iddialarını içerir. Bu yazı, kötüye kullanım kanıtı olan şirketlere karşı, kötüye kullanım 7 Aralık 2019'un ötesinde de devam ederse veya bu şirketler söz konusu tarihten önce başka platformda kötüye bağlantısı kanıtlanırsa, yasal işlemlerde bulunacağımızı bildirir.

WhatsApp kullanıcıları ikiye bölündü

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, özellikle önemli günlerde aynı anda bir tık ile istediğimiz herkese ulaşmamızı sağlayan toplu mesaj özelliğini 7 Aralık tarihi itibari ile engelleyeceğini duyurması WhatsApp kullanıcılarını ikiye böldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330