YABANCI ÖĞRENCİLER KENDİ KÜLTÜRLERİNİ TANITTI

Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi’nin (AIESEC)“Eşitlik için Koçluk Et” projesi kapsamında dünyanın 7 farklı ülkesindeki üniversitelerden gelen öğrenciler, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) kampüs alanında stant...

YABANCI ÖĞRENCİLER KENDİ KÜLTÜRLERİNİ TANITTI
Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi’nin (AIESEC)“Eşitlik için Koçluk Et” projesi kapsamında dünyanın 7 farklı ülkesindeki üniversitelerden gelen öğrenciler, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) kampüs alanında stant açtı. ‘Ülkeler Panayırı’ adı verilen etkinlikte yabancı öğrenciler ile kariyer gelişimi ve kadın hakları üzerine çalışmalar yapan yabancı katılımcılar kendi ülkelerine ait kültürlerini tanıtma imkanı buldu.
Öğrenci değişimleri konusunda yılların deneyimi ile çalışan AIESEC tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’ye gelen öğrenciler Türk ailelerinin yanında misafir edildi. Öğrenciler program dahilinde Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Çocuk Onkoloji Servislerinde tedavi görenleri de ziyaret ederek onlara moral verdiler.
6 hafta boyunca Türk misafirperverliğini yaşayan yabancı öğrenciler projenin son gününde de kendi ülkelerini tanıtmak amacıyla “Ülkeler Panayırı”nda bir araya geldi.Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü binası önünde gerçekleştirildi. “Eşitlik için Koçluk Et” projesi kapsamında Brezilya, Kolombiya, Kazakistan, Endonezya, Makedonya, Ukrayna ve Rusya’dan katılımcılar açtıkları stantlarda kendi kültürlerine ait geleneksel yemeklerini ve eşyalarını sergiledi.
Proje sorumlusu ve Projeler Koordinatörü ÇÜ Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Süleyman Gedik, uluslararası katılımcılarla üniversite öğrencilerinin kariyer gelişimi ve kadın hakları üzerine takım çalışmaları yapmalarına olanak sağlayan proje kapsamında, başarılı Türk iş kadınları ile röportaj yapılıp rapor hazırlandığını dile getirdi.
Gedik, üniversite öğrencilerinin farklı bakış açıları kazanmalarını sağlayan ‘Eşitlik için Koçluk Et’ projesinin aynı zamanda kültürlerarası ön yargıları kırmak açısından da önemli olduğuna vurgu yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327