Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat’a Veda Ve Yahyalı Meslek Yüksek Okulu İstişare Toplantısı

Yahyalı Belediyesi ile Yahyalı Fakülte ve Yüksekokul Açma ve Yaşatma Derneği Bursa’nın Kestel ilçesine atanan Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat’a veda ve Yahyalı Meslek Yüksek Okulu istişare toplantısı Yahyalı’ da yapıldı.Yahyalı Kaymakamı...

Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat’a Veda  Ve Yahyalı Meslek Yüksek Okulu İstişare Toplantısı
Yahyalı Belediyesi ile Yahyalı Fakülte ve Yüksekokul Açma ve Yaşatma Derneği Bursa’nın Kestel ilçesine atanan Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat’a veda ve Yahyalı Meslek Yüksek Okulu istişare toplantısı Yahyalı’ da yapıldı.
Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Fakülte ve Yüksekokul Açma ve Yaşatma Derneği Başkanı Talha Yapıcı ve Dernek üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Büber, Belediye Meclis Üyeleri , Yahyalı Eski Belediye Başkanları, Daire Müdürleri, İlçe Esnafı ve iş adamlarının davet edildiği gecede yenilen yemeğin ardından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua ile program başladı.
Programın açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Açma ve Yaşatma Derneği Başkanı Talha Yapıcı "Yahyalı Belediyesi ile ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz gecenin bir amacı vardı. O da Bursa’nın Kestel ilçesine atanan Kaymakamımız Ziya Polat’a veda toplantısı yapmaktı. Ancak sayın kaymakamımızın ismi Yahyalı’nın 20 yıllık hasreti olan Yahyalı Meslek Yüksekokulu ile o kadar özdeşleşti ki bu akşam burada Yahyalı Meslek Yüksekokulundan bahsetmemek olmazdı. Bu nedenle Yahyalı Meslek Yüksekokulu istişare toplantımızı sayın kaymakamımıza veda toplantımızla birlikte yapmayı uygun gördük." dedi.
Okulun yapım ihaleleri hakkında bilgiler veren Talha Yapıcı, halen inşaası devam eden Yahyalı Meslek Yüksek Okulu eğitim binası ve yakında temeli atılacak olan kültür merkezi hakkında slaytlar eşliğinde bilgiler verdi.
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ te konuşmasında inşası hızla devam meslek yüksek okulunun en kısa süre içinde bitirileceğini, bunun için tüm güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Yahyalı’ daki hayırsever işadamlarının bolluğuna değinerek, ilçede daha önce okul yaptıran Kurmel, Koyuncu, Akın, Elmacı, Arıkan ailelerini örnek gösterdi.
Bursa’nın Kestel ilçesine atanan Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat ile resmi 165 gün birlikte görev yaptıklarını ifade eden Esat Öztürk " Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Bir yahyalılı gibi hatta daha da fazla ilçemiz için gayret etti. Biz Yahyalılar olarak size duacıyız. Yahyalı’ nın duasını alan ya milletvekili ya da vali oluyor. İnşallah gönlünüzden geçen en güzel yerde sizi görmek isteriz. Ailenizle birlikte huzurlu, mutlu bir hayat geçirmenizi dilerim. " dedi.
Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat ise "Yaklaşık dört yıldır Yahyalı’ da görev yaptım, arkamızda hizmetler bıraktığımızı düşünüyoruz, inşallah bunu biz değil de halkımız takdir eder. Bursa’nın Kestel ilçesine tayinim çıktı ama ben bu ilçenin bir ferdiyim, ömür boyu da bu ilçenin bir ferdi olmaya da devam edeceğim. Yıllardır konuşulan bir konu meslek yüksek okulu. Hatırladığım kadarıyla 1987 yılında kurulmuş derneği. Gittiğimiz yerlerde hep bize soruldu Kaymakam Bey üniversite ne oldu diye. Şükür Allaha temel atıldı şuan üçüncü kat yapılıyor. Bize inanan bizlere güvenen, ilçesine güvenen arkadaşlarımızla hayırseverlerimizle bu işi bitiririz. Dört yıl boyuncu bize göstermiş olduğunuz destekten dolayı , aileme ve çocuklarıma göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Dört yıl boyunca birlikte çalıştığımız belediye başkanlarımıza, kamu kurumlarındaki arkadaşlarıma, sivil toplum kuruluşundaki arkadaşlarıma, il genel meclisi üyelerimize, muhtarlarımıza, ve milletime hizmet etme onurunu yaşattığı için Yahyalı ilçemize sonsuz şükranlarımı sunuyorum, hakkınızı helal ediniz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327