Yahyalı’da Engelliler Gününde Ağaç Dikme Etkinliği

Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi ve Yahyalı Milli Eğitim Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Atatürk Ortaokulu’nda ağaç dikme etkinliği düzenledi.Etkinliğe Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye...

Yahyalı’da Engelliler Gününde Ağaç Dikme Etkinliği
Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi ve Yahyalı Milli Eğitim Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Atatürk Ortaokulu’nda ağaç dikme etkinliği düzenledi.
Etkinliğe Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yahyalı Milli Eğitim Müdürlüğü Ahmet Kafalı, Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra engelli öğrenciler de katıldı.
Ağaç dikme etkinliğinde konuşan Başkan Esat Öztürk “ Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Cenabı Allah kimse basiretsizlik engelini önümüze koymasın. Ufak tefek engelleri biz engelden saymıyoruz. Rabbim büyüklerinden bizleri korusun. Bugünün özel bir anlamı var. Engelli kardeşlerimizle aramızda. Bizim de engelli olmayacağımız ne malum, Allah hepimizi engelli olmaktan muhafaza etsin. Bugün engellilerimizle beraber dünya da bir dikili ağacım yok dememek adına, öğrencilerimize de ağaç sevgisi, ağaç dikme sevgisini aşılama adına bu etkinliği Yahyalı Kaymakamlığımızla birlikte düzenledik. Öğrencilerimizin bir dikili ağacı olmasını istiyoruz. Burada ilk etkinliğimizle bunu başlattık. İlçemizdeki tüm okulları ağaçlandırmak istiyoruz. ” dedi.
Yahyalı Kaymakamı Metin Esen ise konuşmasında " Güzel bir etkinliği anlamlı bir günde buluşturan Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Bu özel günde engelli kardeşlerimizle dikeceğimiz ağaçlara öğrencilerimizin çok iyi bakmasını istiyorum. İnancımız gereği ağaç dikmeye önem vermemiz gerekiyor. İnşallah yapmış olduğumuz ağaçlandırma çalışmalarımız bundan 10-20 yıl sonra orman görünümü kazanır. Sizden de evinizin bahçesine, gittiğiniz piknik alanlarına kısacası fırsatını bulduğunuz da her alana ağaçlandırmak için çaba göstermenizi istiyorum.” dedi.
Öğrenci ve öğretmelerin de katıldığı ağaç dikiminde Yahyalı Kaymakamı Metin Esen ve Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk engelli öğrenciler ile birlikte fidan dikimi yaparak ve engelli öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327