Yakışıklı genç beklerken 90'lık damat çıktı

Suudi Arabistan'ın Cizan şehrinde babası öz kızını 20'li yaşlarda bir erkekle evlendireceği söyleyerek kandırdı. Babanın kızını 90'lı yaşlarda bir adamla evlendirmek istediği ortaya çıktı.

Yakışıklı genç beklerken 90'lık damat çıktı

Suudi Arabistan’ın güneyindeki Cizan şehrinde babasının kendisine “damat adayı” olarak tanıttığı 20’li yaşlardaki “yakışıklı” bir erkekle evlenmeyi kabul eden 17 yaşındaki genç kız, yerel yasalar gereği babası tarafından imzalanan nikah belgelerinde evlendirildiği adamın aslında 90’lı yaşlarındaki başka biri olduğunu görünce polise başvurdu.

Polise verdiği ifadede hiç görmediği “yaşlı” kocasının Medine’de yaşadığını ve babasının onu kocasının yanına yollamayı planladığını söyleyen genç kız, evliliğinin iptal edilmesini istedi.

Dubai merkezli GulfNews gazetesi konuyla ilgili haberinde, konunun mahkemeye yansıdığını ve Salı günü genç kızın evliliğinin iptal edilmesine karar verildiğini belirtti.

Suudi Arabistanlı sosyal medya kullanıcıları konuya büyük ilgi gösterdi ve ismi basına açıklanmayan genç kızı “azmi ve cesareti için” takdir etti.

Ayrıca birçok kişi kızını yaşlı bir adamla evlenmeyi kabul etmesi için “kandıran” babanın yargılanması gerektiğini söyledi. 


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327