Yalova’da Ağaç Katliamına Sebep Olan Köprülü Kavşak İhaleye Çikiyor

Yalova’da ağaç katliamıyla ülke gündemine gelen köprülü kavşak projesi 16 Ocak 2015 ihaleye çıkıyor.Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak için bir süre önce belediye tarafından 180 ağacın kesilmesiyle Yalova ülke gündemine...

Yalova’da Ağaç Katliamına Sebep Olan Köprülü Kavşak İhaleye Çikiyor
Yalova’da ağaç katliamıyla ülke gündemine gelen köprülü kavşak projesi 16 Ocak 2015 ihaleye çıkıyor.
Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak için bir süre önce belediye tarafından 180 ağacın kesilmesiyle Yalova ülke gündemine gelmişti. Köprülü kavşak işi 16 Ocak 2014 Cuma tarihinde Bursa’da ihaleye çıkacak. 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre Karayolları 14. Bölge Müdürlüğünce yapılacak ihaleyi kazanan firmaya yer 10 gün içerisinde teslim edilecek. Köprülü kavşak inşaatı 9 ayda tamamlanacak. Fore kazıkla yapılacak köprülü kavşak 325 metre uzunluğunda olacak.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kavşağın Yalova açısından taşıdığı öneme vurgu yaptı. Bu kavşağın Yalova’nın trafik meselesini çözeceğini savunan Salman, "Yalova’da yaptırılan bir anket çok çarpıcı bir sonuç verdi. Yerel seçimlerin sonucunu yüzde 99 oranında bilen bir firmaya anket yaptırdık. Vatandaşlara Yalova’da ilk yapılması gereken çalışma nedir diye sorduk. Bu ankette ilk sırada köprülü kavşak yer aldı. Burasının Yalova açısından ne denli önemli olduğunu vatandaş da biliyor. Yalova’nın trafik sorununun en çok sıkıntılı şekilde yansıdığı sağlık sektörü de burasının önemini çok iyi biliyor. Burasının bir an önce yapılması lazım. İhalede 270 günlük bir süre var. Yalnız araştırma arazisi içerisinde Karayolları’nın kamulaştırma yapması gereken bir yer var. Kamulaştırmanın da bir an önce yapılması gerekiyor. Karayolları Yalovalının ve Yalova’nın geleceği açısından, insan hayatı açısından çok önem taşıyan bu köprülü kavşak çalışmasını bir an önce başlatmalıdır. Hatta başladıktan sonra 270 gün içerisinde bitirilmesi gereken bu kavşak daha da erken bitirilmelidir. Bununla ilgili projeyi çıkardılar. Biz de belediyeden başkan yardımcıları ve müdür arkadaşları görevlendirdik. Ankara’da yapılan görüşmelerde planla ilgili tüm mutabakatlar sağlandı. İşin özeti burasının en kısa sürede tamamlanması lazım. Bu ihale tamamlandığında kazanan Yalova olacak" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327