Yapılandırma Kuyruğu

Türkiye tarihinin en kapsamlı yapılandırması olan 6552 sayılı yasada son iki güne girildi. Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler Düzce Vergi Dairesinde uzun kuyruklar oluşturdu. 1 Ekim’de başlayan müracaatlar 1 Aralık’ta sona erecek.6552...

Yapılandırma Kuyruğu
Türkiye tarihinin en kapsamlı yapılandırması olan 6552 sayılı yasada son iki güne girildi. Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler Düzce Vergi Dairesinde uzun kuyruklar oluşturdu. 1 Ekim’de başlayan müracaatlar 1 Aralık’ta sona erecek.
6552 sayılı yasa ile devlete karşı olan borçlara yapılandırma imkanını getirilmesi borçluları harekete geçirdi.
11 Eylül 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyunda yapılandırma olarak bilinen 6552 Sayılı Yasa ile ilgili uygulama devam ediyor. Başvurularda son iki olması nedeniyle vergi dairelerindeki personel de yoğun bir şekilde çalışıyor. Kanunda Bakanlar Kurulu’nun 1 ay uzatma yetkisi olmasına rağmen şimdiye kadar bu konuda bir açıklama yapılmaması mükellefleri telaşlandırdı. Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler vergi Dairesine müracaat etti.
Yapılandırmadan faydalanmayanlara kanunlar çerçevesinde gerekli cezai işlem uygulanacak. Mükelleflerin mağduriyet yaşamaması için bir an önce Vergi Dairesine başvurmaları gerekiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327