Yargıtay'dan kurultay kararı!

MHP kurultayında gelen son gelişmeler. Yargıtay MHP'de olağanüstü kurultay kararını onayladı.

Yargıtay'dan kurultay kararı!
 Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP’de olağanüstü kurultaya gidilmesi karar veren Ankara 12. Sulh Mahkemesi’nin kararını onadı. Karar, oy birliği ile alındı. Kararın ardından MHP kaynaklarından yapılan açıklamada ise "Hukuk yolları henüz tükenmedi" denildi. Yaşanan son gelişmeleri bu haberimizde takip edebilirsiniz...
''MHP'de olağanüstü kurultay yapılacak mı?'' tartışmaları son buldu. Yargıtay, MHP'nin olağanüstü kurultaya gitmesi yönünde karar verdi.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP'de olağanüstü kurultay kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onadı.

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan Yargıtay'ın kararının ardından "Kurultay nezaman olacak" sorusuna "Kurultay için 3 hafta gibi bir süre gerekli... Diğer adaylar ve çağrı heyetiyle ile birlikte yapıcağımız istişareden sonra tarihe karar vereceğiz. Bunlar zaman gerektiren işler ama tahminen Haziran ayının ilk ya da ikinci haftası Kurultay'ı gerçekleştireceğiz." şeklinde cevap verdi.

Öte yandan mahkeme tarafından Olağanüstü Kurultayı toplamakla görevlendirilen MHP çağrı Heyeti'nden yapılan açıklamada "Yeni bir tarih belirleyeceğiz" denildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327