Yarımca Köprülü Kavşağı Trafiğe Açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yarımca Limanı’ndan gelen araçların D-100 Karayolu’na geçmesini sağlamak amacıyla köprülü kavşakla bağlantı sağladı.Sanayi tesislerinden ve limanlardan çıkan araçlar, D-100 Karayolu ve TEM otoyoluna...

Yarımca Köprülü Kavşağı Trafiğe Açıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yarımca Limanı’ndan gelen araçların D-100 Karayolu’na geçmesini sağlamak amacıyla köprülü kavşakla bağlantı sağladı.
Sanayi tesislerinden ve limanlardan çıkan araçlar, D-100 Karayolu ve TEM otoyoluna bağlantılarında yaşanan ulaşım sorununu köprülü kavşakla çözüldü. Yük limanlarının getirdiği ek trafik yükünü hafifletmek amacıyla Körfez otoyol kavşağı İstanbul yönünde 500 metre mesafede 2x1 yol özelliğinde köprülü kavşak yapıldı. Kavşaktan, 400 metre uzunluğunda 2x2 şeritli yol şeklinde genişletilen Seramik Caddesi’nin D-100 Karayolu Ankara istikametine de bağlantısı sağlandı. Kavşakta yapılan çalışmayla İzmit yönünden girişler ve İstanbul yönüne çıkışlar kolaylaştırıldı.
D-100 Ankara yönünden gelen araçlar Tüpraş Kavşağı’nı kullanarak yan yola giriyor. Araçlar buradan da Yarımca Köprülü Kavşağı’na bağlanabiliyor. Otoyoldan gelen araçlarda daire şeklindeki Tüpraş Kavşağı’nda tam bir dönüş yaparak yan yola giriyor ve Yarımca Kavşağına ulaşıyor. Yan yol Yarımca Kavşağı’na hem giriş hem de çıkış için kullanılıyor. Yarımca Limanı’ndan çıkan otoyola ve D-100 Ankara yönüne gitmek isteyen araçlarda köprüye girmeden sağdan yan yola saparak ulaşımlarını sağlanıyor. Kavşakta, 11 bin 500 ton asfalt, bin 500 metre uzunluğunda bordür, 2 bin metrekare de kaldırım imalatı da gerçekleştirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327