Yaşlı Adamı Dolandırılmaktan Banka Görevlisi Kurtardı

Bolu’da kendisini savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcısı bir kişinin hesabına para yatırmaya giden yaşlı adamı banka yöneticisi kurtardı.Karacaağaç Mahallesi’nde yaşayan 63 yaşındaki Ali Soyaydın, evinde otururken telefonu çaldı....

Yaşlı Adamı Dolandırılmaktan Banka Görevlisi Kurtardı
Bolu’da kendisini savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcısı bir kişinin hesabına para yatırmaya giden yaşlı adamı banka yöneticisi kurtardı.
Karacaağaç Mahallesi’nde yaşayan 63 yaşındaki Ali Soyaydın, evinde otururken telefonu çaldı. Ev telefonunu açan şahıs kendisinin savcı olduğunu söyleyerek, banka hesabının terör örgütü tarafından ele geçirildiğini söyledi. Soyaydın’a bankada bir miktar parası bulunduğunu söyleyen şahıs, derhal parayı hesaptan çekip kendi vereceği hesap numarasına yatırmasını istedi. 20 dakika süren telefon görüşmesinin ardından hemen İzzet Baysal Caddesi’ndeki bankaya gelen Ali Soyaydın, hesabındaki parayı çekmek istediğini söyledi. Banka yöneticisi Aysel Demirtaş, durumdan şüphelenince polise haber verdi. Polisin duruma el koymasıyla şahıs dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
Son haftalarda Bolu’ya dadanan telefon dolandırıcıları yeni bir mazeret buldu. Dolandırıcıların telefonla aradıkları şahıslara terör örgütü ya da paralel yapı adını kullanarak para istedikleri ortaya çıktı. Önceki gün de bir şahsın 150 bin TL ve yüklü miktarda altınını dolandırıcılara kaptırdığı ortaya çıktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327