Yaşlı Ağaçlar Yenileniyor

Erzincan Belediyesi, kent merkezinde ömrünü tamamlamış ağaçlarda temizlik ve yenileme çalışmaları yürütüyor.Erzincan Belediyesi tarafından Kültür Evi bahçesindeki yaşlı, kuru ve tehlike oluşturan ağaçlar temizlendi.Park ve Bahçelerden...

Yaşlı Ağaçlar Yenileniyor
Erzincan Belediyesi, kent merkezinde ömrünü tamamlamış ağaçlarda temizlik ve yenileme çalışmaları yürütüyor.Erzincan Belediyesi tarafından Kültür Evi bahçesindeki yaşlı, kuru ve tehlike oluşturan ağaçlar temizlendi.
Park ve Bahçelerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kesilen ağaçların yenileme ve gençleştirme çalışmaları kapsamında ıslah edildiğini, kesimlerin hem Orman İşletme Müdürlüğü hem de Kültür Evi Bahçesinin özel konumundan dolayı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü kontrolünde ve izni ile yapıldığını söyledi. Bölgede yeni ağaçlandırma çalışmaları yapacaklarını ifade eden Atıcı sözlerini şöyle sürdürdü:
Belediye olarak park ve bahçe çalışmalarına özel itina gösteriyoruz. Bu yıl 10 bine yakın ağacı toprakla buluşturduk. Belediye Kültür Evi önündeki bahçe bizim gözbebeğimiz. Bu alanda havuzu, kaldırımları onardık. Bankları yenileyerek kullanılabilir hale getirdik. Ayrıca, kurumuş, içi çürük, ömrünü tamamlamış ağaçları da temizledik. Budama yapılarak kurtarılabilecekleri budadık. Bu çalışma yapılmasa idi yoğun kar yağışı veya şiddetli bir rüzgar esnasında bu ağaçlar tehlike oluşturabilecek şekilde devrilebilirlerdi. Biz gençleştirme çalışması ile bunları yeniliyoruz. Şehrimizin merkezindeki bu hareketli parkı güvenli ve estetik bir görünüme kavuşturacağız.dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327