Yaşlı kadın lüks cipiyle iş yerine girdi!

Mersin Silifke'de park halindeki lüks cipini geri geri çıkartmak isteyen yaşlı kadın, giyim mağazasına girince, "Otomatik vitese alışamadı" dedi.

Yaşlı kadın lüks cipiyle iş yerine girdi!

Mersin'in Silifke ilçesinde park halindeki lüks cipini geri geri çıkartmak isteyen yaşlı kadın, aracı geri vites yerine ileri vitese takınca giyim mağazasına girdi. Vitrindeki mankenlere çarpan yaşlı sürücü, kendisine otomatik vites araç aldıkları için çocuklarına kızdı.

GERİ VİTESE TAKMADAN GAZA BASTI

Otomatik vites lüks arabası ile Konya'dan Silifke'ye gelen Şükran Çelik (73), aracını Göksu Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir giyim mağazası önüne park etti. Daha sonra arabasını geri geri çıkartmak isteyen sürücü Çelik, aracını hem geri vitese takmadığı hem de fren yerine gaza bastığı için önce bir araca çaptı, daha sonra da giyim mağazasına girdi. Kazada hiç kimse yara almazken, araçlarda ve giyim mağazasında maddi hasar meydana geldi.

FELAKETTEN DÖNÜLDÜ

İş yeri sahibi ve çalışanları araç sürücüsü Şükran Çelik'e isyan etti. Kazanın maddi hasarla atlatıldığını fakat can kaybının da yaşanabileceğine dikkat çeken çalışanlar, "Kaldırımda veya iş yerinin camekanına yakın bir yerde birileri olsaydı büyük bir can kaybı yaşanabilirdi" dedi.

"ÇOCUKLARIMA OTOMATİK VİTES ALMAYIN DEDİM, BÖYLE OLDU"

25 yıldır ehliyeti olduğunu ve araba kullandığını söyleyen Şükran Çelik, "25 yıldır manuel vitesli araba kullanıyorum. Manuel araçlara alışkınım. Çocuklarım bu aracı yeni aldılar. Onlara otomatik vites araç kullanmakta zorlanacağımı söyledim ama bana alışabileceğimi söylediler. Bugün de aracı geri çıkartayım derken geri vitese takmadan fren yerine gaza basınca bu olay başıma geldi. Allah'tan can kaybı yaşanmadığı için çok mutluyum" dedi.

Giyim mağazasına girerek vitrindeki mankenlere çarpan araç daha sonra kurtarıcı yardımı ile mağazadan çıkartılarak çekici yardımıyla götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 16:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
217Özge
217Özge - 12 ay Önce

Bararaba

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327